درج 2 نماد جدید در بورس ، یک صندوق سرمایه گذاری در سهام وارد بورس می شود

به گزارش وبلاگ فروش، از ابتدای هفته تا کنون دو شرکت نماد خود را برای معامله در بورس در فهرست نمادهای بورس اوراق بهادار تهران درج شدند.

درج 2 نماد جدید در بورس ، یک صندوق سرمایه گذاری در سهام وارد بورس می شود

نخستین آنها شرکت بورس انرژی ایران بود که با نماد انرژی به عنوان پانصد و سی و نهمین شرکت پذیرفته شده در بخش فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط و گروه فعالیت های کمکی واسطه گری های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی در فهرست نرخ های بازار دوم بورس درج شد. بر اساس امیدنامه این شرکت که در وبسایت کدال منتشر شده است این شرکت با سرمایه 600 میلیارد ریالی در پایان سال 98 به ازای هر سهم خود 544 ریال سود محقق کرده است. همچنین میزان دارایی های این شرکت بیش از یک میلیارد و 611 میلیون ریال برآورد شده است.

روز گذشته نیز صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در سهام ارزش آفرین بیدار با نماد ارزش در فهرست نرخ های بازار صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران درج شد. مدیریت این صندوق بر عهده شرکت سبدگردان اقتصاد بیدار و موسس آن کارگزاری اقتصاد بیدار است. تعداد واحدهای سرمایه گذاری این صندوق 100 میلیون واحد در نظر گرفته شده که 99 میلیون آن به عنوان واحدهای عادی خواهند بود. همچنین حداقل 70 درصد ترکیب دارایی های این صندوق را سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس تشکیل می دهد و سهام بازار پایه حداکثر 10 درصد از این صندوق را شامل خواهند شد. این در حالی است که بازه زمانی بازگشایی این صندوق متعاقبا به اطلاع سرمایه گذاران خواهد رسید.

منبع: تجارت نیوز

به "درج 2 نماد جدید در بورس ، یک صندوق سرمایه گذاری در سهام وارد بورس می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درج 2 نماد جدید در بورس ، یک صندوق سرمایه گذاری در سهام وارد بورس می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید