خبرنگاران کشاورز میانه ای رکورد فراوری جو در کشور را شکست

به گزارش وبلاگ فروش، تبریز - خبرنگاران - مدیر جهادکشاورزی شهرستان میانه گفت: یکی از کشاورزان این شهرستان برای دومین سال متوالی بالاترین رکورد برداشت جو کشور در سال جهش فراوری را از آن خود کرد.

خبرنگاران کشاورز میانه ای رکورد فراوری جو در کشور را شکست

شهرام ایرانی پور روز یکشنبه در گفت و گو با وبلاگ فروش، اظهار کرد: حسن بیرنگ، کشاورز بخش مرکزی روستای طغای، سال گذشته با برداشت 11 تن و 100 کیلو جو در هر هکتار به عنوان جوکار نمونه استانی انتخاب شد و امسال هم محصول خود را با یک و نیم تن در هکتار نسبت به سال گذشته افزایش داده و به 12 تن و 600 کیلو رساند.

ایرانی پور، میانگین برداشت جو در شهرستان میانه در مزارع آبی را حدود پنج تن و در دیم 2.5 تن در هکتار ذکر کرد و گفت: این کشاورز سال گذشته با بهره گیری از تحقیقات علمی و توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی توانست با برداشت 11 تن و 100 کیلو محصول جو در هکتار میانگین برداشت شهرستان را در این مزرعه به حدود هشت تن در هکتار افزایش دهد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میانه با بیان اینکه این کشاورز در امسال حدود 30 هکتار از اراضی خود را به کشت جو اختصاص داده است، ادامه داد: پیش بینی می گردد امسال بیش از 375 تن جو در این مزرعه برداشت و به بازار عرضه گردد.

وی گفت: در سال زراعی جاری هشت هزار و 200 هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت محصول جو رفته که پیش بینی می گردد 22 هزار تن جو در شهرستان برداشت گردد.

ایرانی پور در تشریح علت موفقیت در برداشت این میزان محصول اظهار کرد: رعایت اصول فنی کاشت، استفاده از توصیه های کارشناسان کشاورزی، مصرف بهینه نهاده های کشاورزی ، استفاده از بذرمرغوب، رعایت اصول صحیح آبیاری، استفاده از کودهای آلی و ریزمغذی و مبارزه به موقع با آفات از دلایل موفقیت در برداشت این میزان محصول جو است.

شهرستان میانه با جمعیت 190 هزار نفر ، دارای چهار بخش، پنج شهر، 17 دهستان و بالغ بر 330 پارچه روستا است که در فاصله 165 کیلومتری جنوب شرقی تبریز واقع است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کشاورز میانه ای رکورد فراوری جو در کشور را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشاورز میانه ای رکورد فراوری جو در کشور را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید