خبرنگاران انفجار بمب در کلمبیا 43 مجروح برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ فروش، مادرید- خبرنگاران- وزیر دفاع کلمبیا روز شنبه اظهار داشت که در پی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در اطراف شهرداری کورینتو در استان کائوکا واقع در غرب کشور ، دست کم 43 نفر مجروح شدند .

خبرنگاران انفجار بمب در کلمبیا 43 مجروح برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، دیگو مولانو پس از نشست اضطراری امنیتی در شهر پوپایان مرکز استان کائوکا با نسبت دادن این حمله به ستون موسوم به داگوبرتو راموس که یک گروه مخالف دولت و از اعضای پیشین نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (فارک) هستند ، گفت : این حمله تروریستی علیه مردم غیر نظامی و در این مورد علیه یک نهاد عمومی مانند شهرداری ، اقدامی جنون آمیز و تروریستی است .

وی اضافه نمود :این اقدام مربوط به ستون داگوبرتو راموس و به ویژه منتسب به افرادی با نام های مستعار ثخاس و داوید یا چولینگا است .

وزیر کلمبیایی توضیح داد :در این انفجار ، 17 نفر دچار موج گرفتگی شده و 20 نفر جراحت سطحی و 6 نفر جراحت شدید برداشتند که به بیمارستان ها انتقال یافتند .

مولانو همچنین از اختصاص پاداش 50 هزار یورویی در ازای اطلاعات مربوط به عاملین این حمله گفت .

ستون متحرک داگوبرتو راموس ، یک گروه مخالف دولت و اعضای پیشین چریک های منحله فارک هستند که روز آدینه ، سیزدهم سالگرد درگذشت پدرو آنتونیو مارین ملقب به تیروفیخو یکی از بنیانگذاران خود را گرامی داشت .

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انفجار بمب در کلمبیا 43 مجروح برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انفجار بمب در کلمبیا 43 مجروح برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید