جزیره شگفت انگیز جیمز باند کجاست؟

به گزارش وبلاگ فروش، خلیج فانگ نا تایلند با 400 کیلومتر مربع مساحت، 100 جزیره را در خود جای داده است که می توانید تصاویر بسیاری از این جزایر را در کتاب گینس ببینید، بعضی به خاطر زیبایی شان و بعضی به خاطر شکل عجیب و غریب شان.

جزیره شگفت انگیز جیمز باند کجاست؟

با ایفای نقش جیمز باند در فیلم مردی با طپانچه طلایی سال 1974، جزیره آهکی خاو فینگ کان (یکی از جزایر این خلیج که امروزه آن را جزیره جیمز باند می نامند) را در گروه مکان های توریستی پرطرفدار قرار داد. به علت افزایش روز افزون محبوبیت و معروفیت، این جزیره با خطر آلودگی روبرو بود، بنابراین از نزدیک شدن قایق ها به این جزیره جلوگیری نموده اند. اما با این وجود، همچنان می توان در اطرف آن شنا، قایقرانی و گشت و گذار کرد.

جزیره جیمز باند و دیدنی هایش

پوشش گیاهی سرسبز، آب فیروزه ای رنگ، غارهای دنج فانگ نا بای، و خانه جیمز باند در جزیره؛ پارک ملی آ فانگ نا (Ao Phang Nga) را به یکی از مقصدهای برتر گردشگری تایلند تبدیل نموده اند. برای لذت بردن از تمام جاذبه های این جزیره شگفت انگیز، باید یک روز کامل را با یک تور گردشگری در یک قایق بگذرانید. البته خودتان می توانید انتخاب کنید که با یک کشتی پرسرعت لوکس به این گردش بروید یا با یک کشتی قدیمی. در صورتی که اقیانوس آرام باشد حتی می توانید از کایاک نیز بهره ببرید.

همزمان که از تماشای کوه تاپو (Koh Tapu) لذت می برید، می توانید در خلیج فانگ نا بای قایقرانی یا کایاک سواری کنید و به سمت غارهای منزوی و دنج بروید، از جزایر تالو و خاو فینگ کان و دهکده شناور ماهیگیری شگفت انگیز مسلمانان به نام کوپانی دیدن کنید. معمولاً این گردش ، 6 تا 8 ساعت زمان می برد، پس کرم ضد آفتاب، به مقدار کافی آب و کلاه مناسب به همراه داشته باشید.

کی به جزیره جیمز باند برویم؟

بازدید مستقل از جزیره تقریباً غیرممکن است، مگر اینکه مجوز و قایق شخصی داشته باشید. تورهای گردشگری مختلفی وجود دارد که بیشتر آنها از اسکله پوکت و کرابی نوی (Phuket and Krabi Noi) به سمت جزیره حرکت می نمایند. اگر در شمال تایلند هستید، و قصد بازدید از این جزیره را دارید، بهتر است که برای صرفه جویی در زمان از یکی از تورهای شهر فانگ نا بهره ببرید.

این منطقه در کل سال دارای آب و هوای گرم و مرطوب است، اما ماه های آپریل تا می، گرم ترین ماه های سال محسوب می شوند. کل روز می توانید از انوار طلایی و گرم خورشید لذت ببرید. سپتامبر و اکتبر نیز ماه های بارانی بخش جنوبی تایلند هستند که در این ماه ها خطر طوفان های استوایی مخرب وجود دارد. بنابراین، توجه داشته باشید که پاییز فصل چندان مناسبی برای سفر به جنوب تابلند نیست.

منبع: گردشبان

به "جزیره شگفت انگیز جیمز باند کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره شگفت انگیز جیمز باند کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید