توجه به محیط زیست یکی از شاخصه های توسعه پایدار کشور است

به گزارش وبلاگ فروش، خبرنگاران/یزد استاندار یزد با اشاره به ضرورت استفاده از سازمان های مردم نهاد برای آموزشی مردمی حراست از محیط زیست، گفت: توجه به محیط زیست یکی از شاخص های توسعه پایدار در کشور است.

توجه به محیط زیست یکی از شاخصه های توسعه پایدار کشور است

محمدعلی طالبی روز گذشته یکم دیماه در کارگروه کاهش آلودگی هوا، با اشاره به این که از ابتدای دوره جدید استانداری توجه به مسائل محیط زیستی را مورد توجه قرار دادیم، اظهار کرد: توسعه صنایع پرآب خواه در استان را محدود کردیم و به همین دلیل در پهنه هایی همچون یزد-اردکان مجوز جدیدی برای صنایع فولادی و آلاینده صادر نمی گردد.

وی با بیان این که توجه به محیط زیست یکی از شاخص های توسعه پایدار است، اضافه کرد: بی توجهی یا کم توجهی به محیط زیست موجب شده مسائلی در فرآیند توسعه استان احساس کنیم.

استاندار یزد در ادامه با بیان این که جدیت مدیرکل محیط زیست یزد در زمینه های مقابله با آلایندگی صنایع و جلوگیری از استقرار صنایع آلاینده مورد حمایت استان است، گفت: مجموعه این فعالیت ها در کنار یاری و همراهی دستگاه ها باعث کاهش مسائل زیست محیطی استان می گردد.

طالبی با اشاره به لزوم اولویت بندی اقدامات در مورد واحدهای آلاینده در استان یزد، توضیح داد: در قدم اول باید به سراغ واحدهایی که بیشترین آلایندگی و آلودگی را برای مردم و مناطق مسکونی دارند برویم.

این مسئول بر لزوم توجیه و قانع کردن سازی افکار عمومی درباره مباحث مربوط به آلایندگی توسط دستگاه های مربوط تاکید نمود و ادامه داد: با استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی اطلاع رسانی دقیق به مردم باید صورت گیرد.

به گزارش وبلاگ فروش و نقل از روابط عمومی استانداری یزد، طالبی با بیان این که آموزش مردم در زمینه محیط زیست باید در دستور کار ویژه قرار گیرد، تأکید کرد: همه دستگاه ها باید یاری نمایند تا سواد عمومی جامعه نسبت به محیط زیست بالا رود و حفظ محیط زیست تبدیل به فرهنگ و مطالبه عمومی گردد.

وی در انتها سخنان خود با اشاره به ظرفیت سازمان های مردم نهاد محیط زیست در استان، گفت: دستگاه های مربوطه از این ظرفیت نهایت بهره برداری را در راستای آموزش و مطالبه انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توجه به محیط زیست یکی از شاخصه های توسعه پایدار کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به محیط زیست یکی از شاخصه های توسعه پایدار کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید