تغییر ساعت طرح ترافیک تهران در گروی شرایط کرونا

به گزارش وبلاگ فروش، استاندار تهران از احتمال تغییر در ساعت اجرای طرح ترافیک مرکز در صورت کاهش نگرانی ها از شیوع کرونا اطلاع داد.

تغییر ساعت طرح ترافیک تهران در گروی شرایط کرونا

به گزارش وبلاگ فروش، از زمان شیوع کرونا در کشور، ساعت و نحوه اجرای طرح ترافیک در تهران نیز مورد توجه قرار گرفته و خاتمه پس از کش و قوس های فراوان و لغو و اجرای دوباره طرح، تصمیم بر آن شد تا ساعات اجرای طرح ترافیک در تهران کاهش پیدا کند و با شروع در ساعت 8:30 در ساعت 16 به خاتمه برسد.

حالا در شرایطی که دورکاری ها لغو شده و بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه ها نیز به تدریج در حال اجراست، ترافیک و آلودگی هوا به یکی از اولویت ها و دغدغه های جدی در شهر تهران بدل شده و این نگرانی وجود دارد که با عادی شدن فعالیت ها، آلودگی هوا در شهر تهران به شرایط هشدار برسد.

شرایط ترافیک هم از ابتدای مهرماه به شرایط هشدار رسیده و حتی پلیس و شورای شهر تهران نیز نسبت به این موضوع ورود کردند. در این شرایط این مساله وجود دارد که تکلیف اجرای طرح ترافیک در تهران چگونه خواهد بود و آیا در شرایطی که همه چیز به حالت عادی بازگشته، ساعت و نحوه اجرای طرح ترافیک نیز به ساعات قبلی و عادی خود بازخواهد گشت یا خیر؟ موضوعی که استاندار تهران به آن پاسخ داده است.

محسن منصوری در گفت وگو با وبلاگ فروش، در خصوص تغییر طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا و بازگشت به ساعت قبل گفت: موضوع طرح ترافیک صرفا تابع آلودگی هوا نیست و مولفه های دیگری از جمله کرونا هم در آن دخیل است. تغییر در ساعت این طرح نیز در پی تغییر ساعات کاری و ملاحظات دیگر اعمال شده بود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نیز برای تغییر در ساعت و نحوه اجرای طرح ترافیک نباید تک مؤلفه ای تصمیم گرفت، توضیح داد: ابتدا باید مقدار کاهش کرونا را آنالیز کنیم و سپس در این مورد تصمیم گیری گردد.

استاندار تهران ادامه داد: اخیرا نیز در این مورد در ستاد ملی مقابله با کرونا بحث شد؛ اما تمصمیمی گرفته نشد و باید دید که در آینده چه تصمیمی در خصوص آن اتخاذ خواهد شد.

منصوری در خصوص اینکه آیا با کاهش نگرانی از کرونا ساعت اجرای طرح ترافیک نیز به حالت اولیه خود بازخواهد گشت؟ به وبلاگ فروش گفت: اگر مؤلفه کرونا در تصمیم گیری درباره طرح ترافیک حذف شده و نگرانی در خصوص آن کاهش پیدا کند با تصمیم ستادملی مقابله با کرونا امکان تجدید نظر در این خصوص وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تغییر ساعت طرح ترافیک تهران در گروی شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر ساعت طرح ترافیک تهران در گروی شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید