تغییرات اساسی در فدراسیون فوتبال در راه است

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس فدراسیون فوتبال میخواهد به زودی دبیرکل جدیدی را برای این فدراسیون انتخاب کند و اکنون در حال آنالیز گزینه های موجود است.

تغییرات اساسی در فدراسیون فوتبال در راه است

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از تسنیم، تغییرات در فدراسیون فوتبال در راه است و به زودی از سوی شهاب الدین عزیزی خادم، دبیرکل این فدراسیون انتخاب خواهد شد. منصور قنبرزاده از 18 اسفندماه به اسم سرپرست دبیرکلی فدراسیون انتخاب شد، اما طبق اساسنامه دیگر نمی تواند به اسم سرپرست به فعالیت خود ادامه دهد.

در بند 8 ماده 67 اساسنامه فدراسیون فوتبال آمده است: هرگاه پست دبیرکل یا هریک از پست های دیگر فدراسیون به هر علت از جمله استعفا، اخراج، عزل، فوت و تعلیق، بالتصدی گردد، رئیس فدراسیون می تواند، برای آن پست، حداکثر به مدت سه ماه، سرپرست معین نماید. مگر اینکه در این اساسنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد. یعنی طبق اساسنامه دوران حضور قنبرزاده هم به انتها رسیده، همانطور که برای نواب رئیس اول و دوم هم این فرصت تمام شده است.

با توجه به اجرای فرایند قانونی برای انتخاب دبیرکل، گویا شهاب الدین عزیزی خادم گزینه هایی برای این پست در نظر دارد که در حال آنالیز شرایط آنهاست تا به جمع بندی نهایی برسد. آنچه رئیس فدراسیون فوتبال بارها از آن صحبت نموده، استفاده از افراد با دانش در فدراسیون است و از همین رو دو مقوله دانش زبان انگلیسی و ارتباطات بین المللی را برای انتخاب دبیرکل در نظر دارد. به طوری که دبیرکل تازه او بتواند به راحتی نامه نگاری ها، مکالمات و مذاکرات لازم را با نهادهای بین المللی از جمله فیفا و AFC انجام دهد و در کنار این امر، ارتباطات خوب و مؤثری هم با آنها داشته باشد.

از آنجایی که پست دبیرکلی فدراسیون فوتبال از حساسیت بالایی برخوردار است و ضعف سال های اخیر فدراسیون در برقراری ارتباط با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ضربه هایی را به فدراسیون وارد نموده، عزیزی خادم تصمیم گرفته در این زمینه فردی مؤثر را انتخاب کند. گزینه هایی هم از میان آقایان و بانوان روی میز رئیس فدراسیون قرار دارند که در نهایت وی باید نام یکی از آنها را به اسم دبیرکل به هیئت رئیسه معرفی کند.

اما منصور قنبرزاده قرار نیست فدراسیون فوتبال را ترک کند. ظاهراً سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال از سوی عزیزی خادم به اسم نایب رئیس دوم به مجمع فدراسیون فوتبال پیشنهاد خواهد شد تا جانشین حیدر بهافرایند در این پست گردد. مهلت قانونی حضور بهافرایند و بعلاوه حمیدرضا مهرعلی به اسم سرپرست نایب رئیسی اول مدت هاست به انتها رسیده و رئیس فدراسیون فوتبال برای طی شدن فرایند قانونی باید هرچه زودتر نواب رئیس اول و دوم خود را هم به مجمع فدراسیون معرفی کند.

گفته می گردد عزیزی خادم به زودی تصمیم خود را برای انتخاب دبیرکل فدراسیون فوتبال نهایی و سپس گزینه مورد نظر را به هیئت رئیسه معرفی می نماید. با معرفی دبیرکل فدراسیون فوتبال و بعلاوه نواب رئیس اول و دوم پیشنهادی به مجمع، روال کار فدارسیون فوتبال هم برخلاف زمان فعلی قانونی تر دنبال خواهد شد و نفرات تازه می توانند با برنامه ریزی بهتری امور فدراسیون را پیش ببرند.

منبع: جام جم آنلاین

به "تغییرات اساسی در فدراسیون فوتبال در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات اساسی در فدراسیون فوتبال در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید