بازگشت استراماچونی؛ هیاهو برای دردسری تازه!

به گزارش وبلاگ فروش، بازگشت آندره آ استراماچونی به باشگاه فوتبال استقلال و تبعاتی که به دنبال دارد می تواند فوتبال ایران را به درسرهای تازه ای بکشاند.

بازگشت استراماچونی؛ هیاهو برای دردسری تازه!

به گزارش وبلاگ فروش، این روزها طرفداران تیم فوتبال استقلال اصلی ترین مطالبه خود را بازگشت آندره آ استراماچونی بیان می نمایند. این مساله را می توان در تجمع چند روز پیش طرفداران آبی پوش پایتخت روبروی ساختمان باشگاه و جریان سازی های رسانه ای که در این چند روز راه انداخته شده است، مشاهده کرد.

از زمانی که احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل استقلال معرفی شده است، شاید بتوان گفت یکی از دغدغه هایی که این مدیرعامل در ذهن خود می پرورانده است، بازگشت این مربی ایتالیایی است تا شاید بتواند با این کار خود را نزد طرفداران استقلال ماندگار نموده و برای خود محبوبیتی دست و پا کند. موضوعی که حواشی زیادی را ایجاد نموده است.

در حال حاضر قانونی جلوی پای مدیران استقلال را گرفته است که مورد تایید فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و وزارت ورزش و جوانان است. قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی باعث شده بازگشت استراماچونی در هاله ای از ابهام قرار بگیرد. مسئولان ورزش بارها اعلام نموده اند که با وجود این قانون، بازگشت سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

باید کمی به عقب برگردیم. دقیقا به زمانی که این قانون به تصویب رسید. در آن زمان افتضاحی تاریخی به نام غرامت قرارداد ویلموتس چهره فوتبال ایران را خدشه دار کرد و 6 میلیون و 137 هزار یورو را روی دست فدراسیون فوتبال گذاشت تا این قانون با قوت بیشتری در فوتبال ایران جریان پیدا کند. طبیعتا باشگاه استقلال برای ورود دوباره استراماچونی باید یک قرارداد جدیدی را منعقد کند و شکل و ساخت قرارداد جدید نیز باید تفاوت های قابل توجهی با قرارداد قبلی داشته باشد و با توجه به اینکه مدیران استقلال به هر قیمتی می خواهند استراماچونی را برگردانند، فوتبال ایران می توانند شاهد یک قرارداد ویلمتوس دیگری باشد که بازهم می تواند ضررهای منحصر به فرد خود را برای فوتبال کشور به همراه بیاورد.

یکی دیگر از مسائل دیگری که در حاضر کشور با آن دست و پنجه نرم می نماید، مساله تبادلات ارزی است که هرروز که می گذرد به مسائل آن افزوده می گردد. مسئولان باشگاه استقلال آیا با خود فکر نموده اند که چطور می خواهند پول این مربی ایتالیایی را بدهند؟ تا اینجای کار، چندین ماه از آخرین حقوقی که میلیچ و دیاباته از باشگاه استقلال گرفته اند، می گذرد و این مساله باعث اعتراض این بازیکنان شده و سعادتمند و کادر مدیریتش تا یک مقطعی می توانند با به اشتراک گذاشتن پست در صفحات مجازی و حمایت از این دو بازیکن خارجی، می توانند زمان را به نفع خود خریداری نمایند چون بازیکن و مربی خارجی اگر احساس کند پولی در کار نباشد، تمایلی برای ادامه همکاری ندارد و قطعا هر شکایت جدیدی در این موضوع می تواند تبعات هولناکی برای استقلال و طرفداران این تیم را در فیفا و البته با جریمه های هنگفت اقتصادی همراه کند.

مساله آندره آ استراماچونی هم دقیقا حکایت از این مساله دارد. این مربی ایتالیایی نشان داده است که به پول و دریافت مطالباتش بسیار حساس است و با عملکردی که در نیم فصل اول فصل نوزدهم لیگ برتر داشت، ثابت کرد پول از طرفدار و تیم برایش بسیار مهم تر است و به خاطر آن حتی شبانه از کشور خارج می گردد و عطای راهنمایی استقلال را به لقایش می بخشد.

در حال حاضر پرسشی که مطرح است، در این خلاصه می گردد که مسئولان باشگاه استقلال با وجود محدودیت های اقتصادی و ارزی و همچنین با وجود اخلاق نامناسبی که استراماچونی بر سر مسائل اقتصادی از خود نشان داده است، چطور می خواهند این مربی را به استقلال برگردانند و مدیریتش نمایند؟

حال باید منتظر ماند دید چه سرنوشتی در انتظار آبی پوشان پایتخت است. شاید بازگشت استراماچونی از یک زاویه برای استقلال سود اقتصادی داشته باشد اما با هر منطقی اگر به برگشتن این مربی ایتالیایی نگاه کرد و مسائل پیرامون را مدنظر قرار دهیم، می توان دریافت بازگشت او می تواند دردسرهای تازه ای را برای فوتبال ایران رقم بزند و ضررهای احتاقتصادی ای را به همراه بیاورد که جبرانش امکان پذیر نباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازگشت استراماچونی؛ هیاهو برای دردسری تازه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت استراماچونی؛ هیاهو برای دردسری تازه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید