امارات در توسعه فرودگاه نظامی موریتانی مشارکت می کند

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از اسپوتنیک، یک منبع نظامی از سفر یک هیأت اماراتی به موریتانی با هدف مشارکت در پروژه توسعه فرودگاه نظامی این کشور خبر داد.

امارات در توسعه فرودگاه نظامی موریتانی مشارکت می کند

بر اساس این گزارش، هیئت های نظامی امارات و موریتانی روز گذشته برای بررسی پروژه توسعه فرودگاه نظامی در شمال موریتانی دیدار کردند.

منبع نظامی مذکور شرح داد که هیئت اماراتی با تعدادی از مقامات ارتش موریتانی و به ویژه با فرمانده منطقه شاقتصادی جلساتی را برگزار کردند.

این منبع نظامی در گزارشی آورده است: در این دیدار، فرمانده نیروی هوایی اماراتی و همتای موریتانیایی وی بر سر توسعه فرودگاه نظامی موریتانی توافق کردند. این فرودگاه در منطقه ای استراتژیک و نزدیک به مرز بین موریتانی و اقتصادی و هم چنین بین موریتانی و الجزایر قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که همکاری های نظامی دوجانبه بین امارات و موریتانی از زمان اعلام حمایت این کشور از عربستان و امارات در جنگ یمن و همچنین همزمان با قطع روابط آنها با قطر آغاز شد.

مشارکت امارات در پروژه های اقتصادی ، نظامی و حتی رسانه های در موریتانی اخیراً بحث گسترده ای را در این کشور ایجاد کرده است، به طوریکه که ناظران از هزینه ای که موریتانی در برابر این کمک ها پرداخت خواهد کرد می پرسند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "امارات در توسعه فرودگاه نظامی موریتانی مشارکت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات در توسعه فرودگاه نظامی موریتانی مشارکت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید