ابهام در پروازهای خارجی نوروز، دوبی از سر گرفته شد

به گزارش وبلاگ فروش، پس از آن که سید محمد حسینی رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در امارات متحده عربی (ابوظبی) از شروع مجدد صدور ویزای توریستی در صفحه شخصی خود در فضا مجازی اطلاع داد، از روز پنج شنبه 7 اسفند ماه نیز تعدادی ویزا گردشگری برای ایرانیان و شهروندان 13 کشور مسلمان صادر شد.

ابهام در پروازهای خارجی نوروز، دوبی از سر گرفته شد

آغاز پروازهای روزانه دوبی + نرخ بلیت

همچنین یکی از شرکت های هواپیمایی داخلی نیز پس از آن که صدور ویزای توریستی دوبی آغاز شد، از صدور و فروش بلیت پروازهای روزانه به دوبی برای همه اقشار مردم اطلاع داد.

همچنین قیمت فروش بلیت پرواز یک طرفه تهران-دوبی از سوی این ایرلاین ایرانی برای پروازهای چارتری 4 میلیون و 700 و سیستمی 4 میلیون و 770 هزار تومان عنوان شده است.

توضیحات تکمیلی آقای سفیر

پس از آن بار دیگر سفیر ایران در امارات در پُست جدیدی در فضای مجازی، اعلام نمود هنوز جزئیات موضوع از سوی مسئولان نهادهای ذی ربط اماراتی به دفاتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی و دوبی (سرکنسولگری ایران در دوبی) اعلام نشده است.

به گفته حسینی، فعلا اولویت با خانواده هایی است که پیش از این ثبت نام نموده بودند.

بعضی شنیده ها حاکی از صدور تعدادی ویزا توریستی امارات برای خانواده های ایرانی در روز پنج شنبه 7 اسفند است اما در مورد سفرهای نوروزی به دوبی هنوز تصمیم گیری نشده است.

دبیر انجمن ایرلاین ها: هنوز هیچ چیز مشخص نیست

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره احتمال از سرگیری پروازهای دوب اظهار کرد: دفتر نمایندگی ایران در دوبی خبری اعلام نموده که صدور ویزاهای توریستی امارات از سر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: این که این ویزا برای چه افرادی صادر می گردد، هنوز مشخص نیست؛ فکر نمی کنم عملاً اقدام خاصی صورت گرفته باشد.

اسعدی سامانی در پاسخ به این پرسش که آیا برای سفرهای نوروزی، ایرلاین ها اقدام به فروش بلیت دوبی خواهند کرد یا خیر؟ گفت: اگر امارات صدور ویزا را آغاز کند مسئله ای نیست و ایرلاین ها می توانند پرواز نمایند اما اگر این اتفاق نیفتد، از آنجا که مشخص نیست امارات چه برخوردی با مسافران خواهد داشت، فروش بلیت نوروزی سفرهای دوبی از هم اکنون، مشکل ساز خواهد شد.

وی اعلام نمود: دستورالعمل صدور بلیت و ویزای گردشگری امارات به آژانس های گردشگری ابلاغ شده است؛ کنسولگری ایران در دوبی نیز پیگیری می کرد تا ویزای ایرانیان صادر گردد اما هنوز جزئیات این موافقت امارات مشخص نیست و نهادهای ذی ربط در این کشور باید اطلاعات دقیق تری منتشر نمایند. به گفته مسئول نمایندگی ایران در امارات، فعلاً کسانی که از قبل اقدام نموده بودند با اولویت خانواده ها، می توانند ویزا دریافت نمایند.

اسعدی سامانی درباره زمان آغاز پرواز ایرلاین های ایرانی به دوبی نیز گفت: هر زمان که صدور ویزای گردشگری از سر گرفته گردد، ایرلاین های ما هم می توانند پروازها را از سر بگیرند.

رئیس انجمن آژانس ها: دستورالعمل پروازهای دوبی یکشنبه ابلاغ می گردد

حرمت الله رفیعی، رئیس انجمن دفاتر خدمات گردشگری و سفرهای هوایی درباره از سرگیری پروازهای دوبی گفت: هنوز دستورالعمل لازم به ما ابلاغ نشده و قرار است یکشنبه 10 اسفند (فردا)، دستورالعمل مربوطه به آژانس ها ابلاغ گردد.

وی اضافه نمود: قرار است گردشگران، تجار و دانشجویان ویزا دوبی دریافت نمایند اما نباید مانند سال گذشته گردد که بسیاری از مردم ثبت نام و مبالغی پرداخت کردند اما ناگهان با توقف پروازها و تورهای دوبی روبرو شدیم و بسیاری از متقاضیان یا نتوانستند پول های خود را پس بگیرند یا با مسائل دیگری روبه رو شدند.

رفیعی ادامه داد: اگر ویزای توریستی دوبی فعال گردد، دفاتر خدمات گردشگری اقدام به صدور تورهای نوروز 1400 به دوبی خواهند کرد اما در حال حاضر اقدام خاصی انجام نشده است.

وی درباره آغاز پروازهای روزانه یک شرکت هواپیمایی ایرانی به دوبی نیز، گفت: این پروازها محدود است ولی اگر پروازهای معمولی هم باز گردد، مجددا شاهد حجم بزرگی از تقاضا سفر به دوبی خواهیم بود.

پروازهای بین المللی محدودیت مسافرگیری 60 درصد ظرفیت پرواز را ندارد

این فعال صنفی صنعت حمل و نقل هوایی گفت: مشخص سقف ظرفیت 60 درصد فروش بلیت پروازهای داخلی، در پروازهای بین المللی وجود ندارد و انجام آن در کشور به نظر من کار اشتباهی بود چون همان هواپیما برای سفرهای خارجی با مدت زمان طولانی تر، بدون سقف ظرفیت فروش بلیت، اقدام به مسافرگیری می نماید اما در پروازهای داخلی و با مدت زمان کوتاه تر، باید حداکثر 60 درصد ظرفیت خود را به فروش برساند یا اینکه از فرودگاه مهرآباد باید با 40 درصد ظرفیت خالی پرواز کند ولی از فرودگاه امام خمینی (ره) می تواند با تمام ظرفیت مسافرگیری و پرواز کند.

منبع: گردشبان

به "ابهام در پروازهای خارجی نوروز، دوبی از سر گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهام در پروازهای خارجی نوروز، دوبی از سر گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید