النهضه خواهان توسعه ائتلاف سیاسی در دولت تونس شد

به گزارش وبلاگ فروش، حزب النهضه تونس از دولت این کشور خواست تا احزاب سیاسی دیگر در دولت حضور پیدا نمایند اما نخست وزیر تونس گفت: تصمیمی برای توسعه ائتلاف در کابینه ام ندارم.

النهضه خواهان توسعه ائتلاف سیاسی در دولت تونس شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فروش، الیاس الفخفاخ اوائل اسفند ماه گذشته بود که اعضای کابینه خود را به مجلس تونس معرفی کرد. از مجموع 217 نماینده این مجلس 129 نفر به کابینه الفخفاخ رای اعتماد دادند و 77 نفرهم با آن مخالفت کردند و تنها یک نماینده به کابینه او رای ممتنع داد. اکنون دولت تونس با طیفی از مخالفان سیاسی روبروست.

عضو دفتر اجرایی حزب اسلامگرای النهضه در گفت وگو با روزنامه تونسی الصباح نیوز گفت: مصلحت دولت الفخفاخ ایجاب می نماید که دایره ائتلاف سیاسی دولت خود را افزایش دهند تا آسان تر بتواند برنامه های خود را پیش ببرد و به وعده هایش عمل بکند.

جلیل برعومی توضیح داد: تنگ بودن ائتلاف سیاسی در دولت، سبب می گردد تا دولت وارد اختلافات و درگیری های سیاسی گردد.

الیاس الفخفاخ در واکنش به درخواست النهضه برای توسعه ائتلاف سیاسی دولتش گفت: زمانی ائتلاف در دولت توسعه خواهد یافت که دولت شکست خورده باشد و من هرگز تصمیم به توسعه ائتلاف در کابینه ام ندارم.

عضو دفتر اجرایی النهضه توضیح داد: این حزب پیشنهادهای خود را درباره توسعه ائتلاف سیاسی دولت به الفخفاخ داده است. النهضه معتقد است توسعه ائتلاف به نفع تونس و اقتصاد این کشور است و می تواند بسیاری از مسائل کشور را حل و فصل کند.

وی با تاکید بر اینکه النهضه خواستار توسعه ائتلاف سیاسی در دولت است، توضیح داد: این حزب خواستار تبدیل دولت الفخفاخ به یک دولت وحدت ملی است.

به نوشته روزنامه تونسی الشروق، الیاس الفخفاخ در یک گفت وگوی تلویزیونی با بیان اینکه با راشد الغنوشی رهبر حزب النهضه و رئیس مجلس تونس در بسیاری از موارد اختلاف نظر دارد، گفت: الغنوشی می خواهد حزب قلب تونس (به رهبری نبیل قروی) را به عنوان دومین حزب مجلسی در دولت مشارکت دهد و بنده با این موضوع مخالف هستم چراکه آن یک بدعت است.

حزب قلب تونس از مخالفان دولت الفخفاخ بود اما در آستانه رای اعتماد دادن مجلس به دولت او اعلام نمود: این حزب با دولت الفخفاخ همکاری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "النهضه خواهان توسعه ائتلاف سیاسی در دولت تونس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "النهضه خواهان توسعه ائتلاف سیاسی در دولت تونس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید