السهیل هنوز نامزد فراکسیون البناء برای نخست وزیری عراق است

به گزارش وبلاگ فروش، فراکسیون البناء در مجلس عراق با تکذیب خبر عقب نشینی از نامزدی قصی السهیل، تاکید نمود که وی همچنان گزینه نخست وزیری این فراکسیون است.

السهیل هنوز نامزد فراکسیون البناء برای نخست وزیری عراق است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فروش، در پی انتشار اخباری درباره صرف نظر فراکسیون مجلسی البناء از نامزدی قصی السهیل برای تصدی پست نخست وزیری عراق، سخنگوی این فراکسیون این اخبار را تکذیب کرد.

احمد الاسدی سخنگوی این فراکسیون گفت: ائتلاف البناء همچنان بر نامزدی السهیل، وزیر آموزش عالی دولت پیشبرد امور برای نخست وزیری و جانشینی عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی تاکید دارد اما در عین حال اسامی دیگری نیز در دست دارد.

وی امروز گفت: اسنادی در دست است که ثابت می نماید فراکسیون البناء، فراکسیون بزرگتر مجلس است و همچنان بر نامزدی قصی سهیل تاکید دارد و فردا، (چهارشنبه) پس از آنکه رسما ثابت شد که البناء فراکسیون اکثریت است، به طور نهایی نامزد این ائتلاف معرفی خواهد شد. اما در عین حال، ما اسامی دیگری نیز برای نخست وزیری در دست داریم که می توانیم آنها را مطرح کنیم هرچند که در حال حاضر به نامزدی السهیل پایبندیم و برای تشکیل دولت با فراکسیو ن های دیگر نیز گفت وگو خواهیم کرد.

شبکه الجزیره روز دوشنبه (دوم دی) به نقل از منابع مطلع مدعی شد که فراکسیون البناء، از معرفی قصی السهیل به عنوان نامزد سمت نخست وزیری عراق، صرف نظر نموده است و این تصمیم پس از مخالفت علنی بعضی گروه های سیاسی و شماری از تظاهرات کنندگان، اتخاذ شده است.

مهلت قانونی برهم صالح رئیس جمهور عراق برای معرفی مأمور تشکیل کابینه جدید (نخست وزیر مکلف)، پنجشنبه (28 آذر) به انتها رسید، اما رئیس جمهور با احتساب روزهای تعطیل، این مهلت را تا شامگاه یکشنبه تمدید کرد، اما باز هم مسئله انتخاب نخست وزیر به جایی نرسید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "السهیل هنوز نامزد فراکسیون البناء برای نخست وزیری عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "السهیل هنوز نامزد فراکسیون البناء برای نخست وزیری عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید