ارتقای فناوری فشرده سازی ویدئو با هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از تک کرانچ، چری بسنبرخ مدیر عامل شرکت دیپ رندر در این مورد گفته است: فرایند توسعه کدک های تازه مبتنی بر هوش مصنوعی پیشرفت کرده است.

ارتقای فناوری فشرده سازی ویدئو با هوش مصنوعی

وی در جستجوی راهی بهتر برای فشرده سازی فایل های ویدئویی، با ارسلان ظفر، دانشجوی علوم رایانه و یادگیری ماشینی در کالج امپریال لندن ملاقات کرد، تأسیس کرد. دو طرف در یک پروژه تحقیقاتی برای ارتقای باز توزیع داده های چند ترابایت ویدئو در یک شبکه رایانه ای همکاری کردند و طی آن کاستی های فناوری فشرده سازی فایل های ویدئویی را از نزدیک تجربه کرده اند.

شرکتی که این دو نفر تأسیس کردند بعد از جمع آوری سرمایه اولیه 1.6 میلیون پوندی (1.81 میلیون دلار) در دو سال قبل حالا مجموع درآمد خود را به 5.7 میلیون دلار رسانده است.

این شرکت با فرض عدم افزایش سرعت اینترنت، تصمیم گرفت برای ارتقای کیفیت نمایش آنلاین فایل های ویدئویی در حال پخش داده هایی را که از طریق وب جریان می یابد کوچک تر کند.

از این رو، فناوری یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و فناوری فشرده سازی با هم ترکیب شد تا روشی اساسی و نو برای فشرده سازی داده ها ایجاد شود و در نهایت نسبت های فشرده سازی تصویر و ویدئو به طور قابل توجهی بهتر شود.

راه حل اختصاصی شرکت دیپ رندر راه اندازی یک پلتفرم آگنوستیک است که برای ایجاد آن، این شرکت مجموعه داده های بیش از 10 میلیون ویدئو را گردآوری کرده است.

هوش مصنوعی بر اساس این ویدئوها الگوریتم هایی را ابداع کرد تا فشرده سازی داده های ویدئویی به طور اتوماتیک انجام شود. این شرکت در نهایت از ترکیبی از سخت افزارهای مختلف و ابری برای آموزش اتوماتیک شیوه فشرده سازی ویدئویی استفاده کرد که اولی شامل بیش از صد پردازنده گرافیکی بود.

دیپ رندر ادعا می کند استاندارد فشرده سازی ابداع شده آن 5 برابر بهتر از استاندارد HEVC است که یک کدک پرکاربرد بوده و می تواند به طور آنی بر روی دستگاه های تلفن همراه با یک تراشه شتاب دهنده هوش مصنوعی (مثلاً موتور عصبی اپل در آیفون های مدرن) اجرا شود.

این شرکت در حال مذاکره با سه شرکت بزرگ فناوری - با ارزش بیش از 300 میلیارد دلار - برای استفاده از این فناوری منحصر به فرد است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارتقای فناوری فشرده سازی ویدئو با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای فناوری فشرده سازی ویدئو با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید