4 روش کاربردی برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل

به گزارش وبلاگ فروش، در بسیاری از موارد برای ما این اتفاق اتفاق افتاده که بخواهیم بین یک کامپیوتر و موبایل نزدیک به هم، فایل و یا متن را جابجا کنیم. در چنین شرایطی قطعا راه های مختلفی پیش روی ماست که باید به سراغ برترین و سریع ترین راه چاره ممکن برویم. احتمالا راه پیشنهادی شما در این راستا استفاده از شبکه های اجتماعی معروف برای ارسال فایل و متن و یا حتی استفاده از جیمیل برای ارسال متون خواهد بود. با این حال هدف ما در این مطلب معرفی چهار روش کاربردی برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل است که احتمالا آن ها را نمی شناسید و یا کمتر به سراغ آن ها می روید. اکنون قبل از هر چیزی اگر شما هم به فکر خرید یک گوشی موبایل تازه با قیمتی مناسب و ضمانت اصالت کالا هستید، دکمه زیر مختص شماست.

4 روش کاربردی برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل

بهترین روش های انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل

اگر شما هم به فکر روش های نو و بدون دردسر برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل خود هستید، این بخش از مطلب مختص شماست. در حقیقت اپلیکیشن های بسیار زیادی در این راستا ساخته شده اند که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند و ما باید بهترین موارد را از میان آن ها انتخاب کنیم. علاوه بر اپلیکیشن ها می توان از روش های دیگر نیز برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل استفاده کرد که در ادامه به بعضی از آن ها نیز اشاره می کنیم.

برای این که زمان شما برای تست کردن تک به تک اپلیکیشن های انتفال فایل و متن و رسیدن به یک اپلیکیشن و یا روش برتر تلف نگردد، ما تصمیم گرفتیم که بسیاری از آن ها را آنالیز کنیم و در نهایت نیز به یک فهرست کوتاه رسیدیم. ما چند معیار برای انتخاب این سایت و یا اپلیکیشن ها داشتیم که وبژگی هایی همچون سرعت بالا، رایگان بودن و قابل دسترس بودن در ایران برای ما در اولویت بالایی قرار داشتند. اکنون چهار روش کاربردی برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل عبارتند از:

1) اپلیکیشن Orly

بیشتر مردم فایل های موجود در گوشی موبایل خود را مثل فایل های رایانه خود به خوبی سازماندهی نمی نمایند و زمانی که می خواهند فایل ها را برای کامپیوتر خود ارسال نمایند دچار سردرگمی می شوند. بعضی دیگر نیز این کار را به صورت ماهانه و یا چند ماه یک بار انجام می دهند ولی باز هم در هنگام انتقال احتمالا فایل های تکراری زیادی را روی کامپیوتر خود دریافت خواهند کر که این موضوع در نهایت آزاردهنده خواهد بود.

یکی از اهداف اپلیکیشن اورلی حل این مشکل است. در وهله اول شما امکان فیلتر کردن نوع فایل های ارسالی را خواهید داشت. به عنوان مثال شما می توانید انتخاب کنید که فقط عکس های موجود درگوشی موبایل شما به کامپیوتر انتقال داده شوند و یا این که عکس های مربوط به یک تاریخ خاص را انتقال دهید. بعلاوه شما می توانید داده ها را بر اساس تاریخ مرتب کنید تا انتخاب و سپس انتقال آن ها برای شما ساده تر باشد. متاسفانه اورلی فقط در رایانه های ویندوزی قابل استفاده است. پس در ابتدا با یاری لینک زیر این اپلیکیشن را برای رایانه ویندوزی خود دانلود کنید.

برای استفاده از این برنامه نیز آن را در کامپیوتر ویندوزی و گوشی موبایل خود دانلود و سپس نصب کنید. حال هر دو دستگاه را به یک وای فای یکسان متصل نمایید. سپس برنامه را باز کنید و روی Upload ضربه بزنید و فایل های مورد نظر خود را انتخاب کنید. اورلی با اتصال به وای فای تمامی اطلاعات مورد نظر شما را در سریع ترین و امن ترین حالت ممکن به کامپیوتر انتقال می دهد. حال اگر دوست دارید که این اپلیکیشن رایگان را در گوشی موبایل خود نیز نصب کنید، از دکمه های زیر یاری بگیرید.

2) انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل با اپلیکیشن Sharik

اپلیکیشن Sharik جزو معدود برنامه های رایگان و بدون تبلیغات است که شما می توانید از آن برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل یاری بگیرید. این برنامه قطعا جزو اولین برنامه های ارائه شده برای انجام این کار نیست ولی همین موضوع که هیچ تبلیغاتی در آن وجود ندارد تا کاربران را آزار بدهد، باعث محبوبیت بیشتر این برنامه شده است. نکته جالی ماجرا این جاست که شما برای ارسال فایل باید اپلیکیشن Sharik را روی دستگاه خود (دستگاه ارسال نماینده فایل) نصب نموده باشید ولی دستگاه دریافت نماینده هیچ احتیاجی به نصب کردن آن برای دریافت فایل های مورد نظر ندارد.

حالا برای انتقال فایل با یاری این اپلیکیشن، ابتدا آن را باز کنید و فایل مورد نظر خود را در آن انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که دستگاه شما و گیرنده فایل ها باید به یک وای فای یکسان متصل شده باشند. اگر به وای فای دسترسی ندارید، Sharik این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با هات اسپات کردن اینترنت از طریق موبایل خود، انتقال فایل ها را به اتمام برسانید. شما می توانید برای دانلود این برنامه در ویندوز و یا لینوکس از دکمه های زیر یاری بگیرید.

بعلاوه اگر گیرنده فایل ها Sharik را روی دستگاه خود نصب نموده باشد، می تواند به سادگی روی دکمه دریافت کلیک کند تا فرآیند انتقال فایل ها شروع گردد. در غیر اینصورت با اسکن یک کد QR و یا وارد کردن یک لینک در مرورگر خود به راحتی می توانید تمامی فایل ها را با یاری اینترنت دانلود کنید. در واقع شما این حق انتخاب را دارید که اپلیکیشن را روی دستگاه گیرنده نصب کنید و یا این که فقط از مرورگر خود یاری بگیرید. اکنون دکمه های زیر به شما یاری می نمایند تا اپلیکیشن Sharik را روی گوشی موبایل خود دانلود و نصب کنید.

3) افزونه های QRLinks در گوگل کروم و URL to QRCode در فایرفاکس

در این مرحله به سراغ معرفی دو افزونه مجذوب کننده برای گوگل کروم و فایرفاکس می رویم. در واقع افزونه QRLinks لینک مورد نظر شما در گوگل کروم را به یک کد QR تبدیل می نماید که می توانید آن را اسکن کنید تا در تلفن همراه شما باز گردد. در عین حال اگر مرورگر کامپیوتر خود را با مرورگر تلفن همراه خود همگام سازی نموده باشید، اشتراک گذاری لینک ها بسیار آسان می گردد. اکنون برای دانلود این افزونه از دکمه زیر یاری بگیرید.

فرآیند کار افزونه URL to QRCode در فایرفاکس نیز همچون افزونه قبلی در گوگل کروم است. در واقع با استفاده از چنین افزونه هایی دیگر انتقال متن و یا لینک ها برای ما سخت نخواهد بود و در عرض کمتر از 10 ثانیه می توانیم هر متن و یا لینکی را که بخواهیم بین کامپیوتر و باقی دستگاه ها به اشتراک بگذاریم. با انجام این کار دیگر از شر شبکه های اجتماعی و ارسال و دریافت لینک در آن ها نیز خلاص می شویم. حال برای دانلود این افزونه در فایرفاکس روی دکمه پایین ضربه بزنید.

4) سایت Klipit برای ارسال متن

در مراحل قبلی سایت و اپلیکیشن های کاربردی برای انتقال فایل را به شما معرفی کردیم و حال نوبتی هم که باشد، نوبت به معرفی یک روش برای ارسال متن بین دو دستگاه رسیده است. سایت Klipit به همین دلیل ایجاد شده است. شما می توانید هر متنی را که دوست دارید در این سایت وارد کنید و سپس یک کد QR قابل اسکن دریافت می کنید که بتوانید در دستگاه های دیگر این متن را باز کنید.

Klipit یکی از ساده ترین راه ها برای انتقال متون بین دو و یا چند دستگاه مختلف است. نکته جالب این جاست که حتی لازم نیست نام آن را به خاطر بسپارید و می توانید هر زمان که به این سایت احتیاج داشت، عبارت online clipboard with QR code را در گوگل جستجو نمایید. هنگامی که این سایت را باز می کنید، به طور اتوماتیک یک کد QR برای صفحه مورد نظر شما ایجاد می گردد. هر متنی را که دوست دارید در کادر قرار دهید و سپس روی Save کلیک کنید.

در دستگاه دیگر نیز می توانید لینک مرتبط با متن را به صورت دستی وارد کنید و یا این که به سراغ اسکن کردن کد QR با دوربین دستگاه خود بروید. داده ها و متون در حال حاضر فقط 24 ساعت روی این سایت در دسترس هستند و پس از آن برای حفظ حریم شخصی و امنیت متون شما به سرعت پاک می شوند. پس اگر یک متن مهم را روی این سایت قرار می دهید، حتما از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در هیچ حالتی دچار مشکل نشوید. اکنون دکمه زیر به شما یاری می نماید تا وارد این سایت مجذوب کننده و کاربردی شوید و متون مورد نظر خود را بین دستگاه های خود به اشتراک بگذارید.

انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل در عرض چند ثانیه

هدف اصلی ما در این مطلب یاری به شما در جهت یافتن بهترین راه ممکن برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل بود. به همین دلیل چهار روش مختلف را به شما معرفی کردیم تا با توجه به احتیاج و سلیقه و حتی راحتی خود یکو یا چند مورد را انتخاب کنید. قطعا هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند ولی باز هم جزو بهترین روش ها در این حیطه به حساب می آیند. حال این شما هستید که باید یکی از آن ها را انتخاب و سپس تست کنید. از نظر شما کدام یک از این روش ها ساده تر و در عین حال کاربردی تر هستند؟ شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ فروش مگ در میان بگذارید.

منبع: MakeUseOf

منبع: دیجیکالا مگ

به "4 روش کاربردی برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 روش کاربردی برای انتقال فایل و متن بین کامپیوتر و موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید