ادارات این شهرستان ها به علت آلودگی هوا تعطیل شد

به گزارش وبلاگ فروش، بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار گرد و غبار ادارات شهرستان های اردکان، میبد، اشکذر، زارچ، یزد، مهریز، بافق و بهاباد در روز یکشنبه، تعطیل اعلام شد.

ادارات این شهرستان ها به علت آلودگی هوا تعطیل شد

به گزارش ایرنا، براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی، تشخیص و اعلام شرایط اضطرار وقوع پدیده گردوغبار و به استناد آیین نامه و شیوه نامه اجرایی مدیریت شرایط اضطرار پدیده گردوغبار دومین کارگروه شرایط اضطرار گردوغبار با ریاست مدیرکل بحران استانداری و دبیری اداره کل حفاظت محیط زیست یزد و سایر اعضا شنبه شب تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

تعطیلی ادارات دولتی بجز شعب بانک ها، بیمارستان ها، مراکز درمانی، اورژانس و دستگاه های خدمات رسان و تشدید آمادگی بیمارستان ها، اورژانس و مراکز بهداشتی درمانی جهت ارائه خدمات به بیماران احتمالی از جمله تصمیمات این کارگروه است.

بعلاوه خودداری افراد از حضور در فضای باز و انجام فعالیت های سنگین به خصوص گروه های حساس (زنان باردار، بچه ها و بیماران تنفسی و قلبی و سالمندان) و اطلاع رسانی به وسیله معاونت دانشگاه علوم پزشکی یزد و آماده باش تمامی دستگاه های امدادرسان، اعمال محدودیت فعالیت سنگ شکن ها و سایر بخش های آلاینده هوا در واحد های تولیدی به وسیله سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از دیگر تصمیمات کارگروه یاد شده است.

براساس این مصوبات تمامی دستگاه های امدادی (پلیس راه، هلال احمر، اورژانس و راهداری) در کل استان به صورت عام و شهرستان های درگیر گرد و غبار طبق اعلام اداره کل هواشناسی (اردکان، میبد، اشکذر، زارچ، یزد، مهریز، بافق و بهاباد) به صورت خاص آماده باش و در منطقه حضور داشته باشند.

براساس تصمیمات اتخاذ شده، تمامی فعالیت های عمرانی شهرداری شامل کارگاه های شن و ماسه، سنگ شکن ها و ... در شهرستان های تحت تاثیر باید محدود گردد و شهرداری ها نسبت به نظارت بر آن اقدام کنند. معاونت دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز موظف است با همکاری صدا و سیما نسبت به اطلاع رسانی توصیه های بهداشتی به خصوص به بیماران قلبی و تنفسی اقدام نماید.

بعلاوه در صورت پبش بینی تداوم شرایط شرایط اضطرار متعاقبا تصمیمات مقتضی اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: فرارو

به "ادارات این شهرستان ها به علت آلودگی هوا تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادارات این شهرستان ها به علت آلودگی هوا تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید