6 کاری که هنگام ورزش نباید انجام دهیم

به گزارش وبلاگ فروش، مهم نیست در خانه ورزش کنیم یا در باشگاه، برای محافظت از سلامت و آشنایی با آداب ورزش نکاتی وجود دارد که باید یاد بگیریم و رعایت کنیم. در ادامه خبرنگاران زندگی برای شناسایی این موارد شما را همراهی می نماید.

6 کاری که هنگام ورزش نباید انجام دهیم

1. استفاده از اسپری های پودری

در ورزش کردن حجم تنفسی ما بالا می رود و شش ها کاملا باز می شوند. در این موقعیت اگر از اسپرهای خوشبو نماینده پودری استفاده کنیم، ترکیبات شیمیایی اسپری در گلو و ریه ها می نشینند و در طولانی مدت موجب بیماری های تنفسی و پوستی می شوند.

2. استفاده از وزنه های بالا

استفاده ناگهانی ما از وزنه های بالا نه تنها مفید نیست؛ بلکه باعث آسیب به سلامت عضلات و استخوان ها می گردد. اگر برای لاغری ورزش می کنید از وزنه های سبک در تعداد حرکات زیاد بهره ببرید(سرعت بیشتر در حرکات) و اگر برای عضله سازی ورزش می کنید از وزنه های متناسب در تعداد حرکات کم بهره ببرید (سرعت کمتر در حرکات) در این صورت فرصت گردش خون بیشتر به عضلات می دهید که موجب رشد آنها می گردد.

3. استفاده از آب سرد میان ورزش

هنگام ورزش، چربی ها برای تعمین نیروی ما به وسیله حرارت بالای بدن شکسته و وارد رگ های خونی می شوند. استفاده از آب سرد باعث می گردد چربی هایی که وارد خون شدند به حالت جامد در آیند. این شرایط باعث رسوب چربی ها در رگ های خونی می گردد که شما را به سوی داشتن کبد چرب و فشار خون بالا سوق می دهد. در نتیجه ریسک سکته مغزی و قلبی نیز بیشتر می گردد.

4. استراحت بین حرکات

برای انجام حرکات بعدی در ورزش احتیاج است که به عضلات استراحت دهید. اگر استراحت در میان ورزش را فراموش کنید، فرصت کافی برای رشد عضله را می گیرید. به اصطلاح می گوید: عضلات استوپ کردند. در این شرایط شما باید یک الی دو هفته از ورزش فاصله بگیرید تا عضلات بدن خود را باز پروری نمایند.

در این باره بخوانید:

با این 8 خوراکی با چاقی شکمی مبارزه کنید

یک توصیه؛ با این افراد رژیم غذایی برای تناسب اندام نگیرید

5. گفت و گو با دیگران در ورزش

بهتر است تنها به موزیک های انرژی زا گوش دهید و روی حرکات ورزشی خود تمرکز کنید. صحبت کردن با دیگران در هنگام ورزش، موجب تقسیم حواس می گردد. در این صورت کیفیت ورزش خود را پایین می آورید.

6. ورزش در باشگاه

کمدهای عمومی را قفل نکنید. این یکی از آداب ورزشی در باشگاه ها است. وسایل قیمتی را با خود به باشگاه نبرید و از قفل کردن کمدهای عمومی در باشگاه خودداری کنید. ممکن است کلید را با خود به خانه بیاورید یا آن را گم کنید که در این صورت به اموال عمومی آسیب می رسانید. وزنه هایی را که بر می دارید پس از استفاده در جای اولیه برگردانید. اگر وزنه ها و وسایل ورزشی را در وسط راه رها کنید ممکن است در موجب حادثه ای شوید که اصلا خوشایند نیست.

منبع: ریدرز دایجست

منبع: ایرنا زندگی

به "6 کاری که هنگام ورزش نباید انجام دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 کاری که هنگام ورزش نباید انجام دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید