علوم شناختی زیر ذره بین چرخ

به گزارش وبلاگ فروش، سی وهفتمین قسمت فصل هشتم چرخ ساعت 19 امروز، چهارشنبه 12 آبان 1400، با بررسی کاربردهای علوم شناختی در آموزش روی آنتن شبکه چهار می رود.

علوم شناختی زیر ذره بین چرخ

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ فروش به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در بخش تازه ها این قسمت از چرخ، کسری کریمی طار و امیر گلخانی، کارشناس های بازی های ویدئویی، تازه ترین و مجذوب کننده ترین بازی های ویدئویی را معرفی خواهند کرد.

در بخش دیگری از این قسمت چرخ هم پویا پاک نژاد، دانش آموخته علوم شناختی با دکتر محسن میرمحمدصادقی، عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی علوم شناختی درباره کاربرد های علوم شناختی در آموزش گفتگو خواهد کرد.

علوم شناختی مطالعه علمی فکر است. در این تعریف منظور از فکر مجموعه ای از نمود های هوشمندی و آگاهی هستند؛ مانند تفکر، ادراک، حافظه، احساس، استدلال و همه فرایند های ناآگاهانه شناختی. گاهی علوم شناختی را به صورت مطالعه علمی شناخت هم تعریف می کنند و شناخت را مجموعه ای از حالت ها و فرآیند های روانی مانند تفکر، استدلال، درک و تولید زبان، دریافت حواس پنج گانه، آموزش، آگاهی، احساسات و… در نظر می گیرند. به طور کلی پرسش هایی مانند این که فکر چگونه کار می کند یا مغز چگونه هوشمندی را ایجاد می کند، از جمله پرسش هایی هستند که در این شاخه علمی بررسی می شوند.

در بخش دیگری از این قسمت چرخ گزارش حافظ آهی از مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روی آنتن خواهد رفت.

فصل هشتم مجله تصویری چرخ مهم ترین رویداد های علم و فناوری و مسائل روزمره زندگی را با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می کند.

چرخ چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به صورت زنده و به مدت 50 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می شود. مجری چرخ محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی چرخ را بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "علوم شناختی زیر ذره بین چرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علوم شناختی زیر ذره بین چرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید