گسترش همکاری های کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آنالیز شد

به گزارش وبلاگ فروش، در چهل و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری گسترش همکاری های کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان اسناد و املاک کشور و وزیر علوم آنالیز شد.

گسترش همکاری های کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آنالیز شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ فروش به نقل از روابط عمومی دبیرخانه صندوق های پژوهش و فناوری، چهل و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری صبح امروز با حضور اعضا و خداییان معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان اسناد و املاک کشور و مهندس ادب مدیر کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری کشور در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برقرار شد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات و معرفی صندلی کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری توسط بهروز مدیر کارگروه ارائه و سپس گسترش تعاملات و همکاری های کارگروه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آنالیز و پیشنهاداتی نیز مطرح شد.

در چهل و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، تغییر نام صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به صندوق پژوهش و فناوری شهید بهشتی و همچنین تغییر سهامداران آن مصوب شد و گزارشی از عملکرد چهار ماهه نخست دبیرخانه ارائه شد.

حفظ و تقویت صندوق ها احتیاج به همراهی سایر دستگاه ها دارد

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در این جلسه گفت: حفظ و تقویت صندوق ها احتیاج به همراهی و همکاری بعضی از دستگاه ها دارد و ارائه تسهیلات بیشتر و کم کردن موانع و محدودیت ها در بحث های اجرایی در دستور کار کارگروه واقع شده است.

وی اضافه نمود : کوشش تمامی همکاران و اعضاء کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری بر آن است تا فعالیت صندوق ها قانونی و به درستی در سازمان اسناد و املاک کشور ثبت شده، شکل بگیرند و سپس توانمند گسترش یابند.

غلامی با بیان اینکه بخش نظارت هم ارزیابی های جدی و کافی دراین زمینه انجام می دهد، اضافه نمود: وظیفه نهادهای پشتیبانی کننده، حفظ، توسعه و گسترش سرمایه جوانان است؛ که در قالب شرکت های دانش بنیان و صندوق های پژوهش و فناوری فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه رویکرد مطلوبی از سوی مسئولان کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری در دور جدید شروع شده است، گفت: بخش دانش بنیان کشور خیلی جوان است اما توانسته خود را به کشور ثابت کند؛ در این راستا باید محدودیت ها را برای فعالیت اثرگذار و بیشتر شرکت های دانش بنیان کمتر کنیم.

به گفته وزیر علوم همکاری خوبی بین معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک های علم و فناوری، وزارت علوم و صندوق نوآوری درکشور شکل گرفته است.

همچنین در این جلسه محمد صادق خیاطیان عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر استان های کشور دارای صندوق های پژوهش و فناوری هستند؛ گفت: در یکسال و نیم اخیر با تغییر تیم مدیریت، دبیرخانه صندوق های پژوهش و فناوری توسعه جدی پیدا نموده است و جنبه های نظارتی بر دستورالعمل های این صندوق های تخصصی، بیشتر شده است.

عضو هیات عامل صندوق های نوآوری و شکوفایی گفت: با حمایت خوب معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از فرایند ثبت صندوق ها، امیدواریم در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری کشور طبقه ای به نام صندوق های پژوهش و فناوری ایجاد گردد تا گامی برای حمایت از صندوق های پژوهش و فناوری باشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه صندوق های پژوهش و فناوری ماهیت غیر دولتی دارند باید کوشش کرد تا تسهیلات اقتصادی در اسرع وقت به بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان عرضه گردد.

خیاطیان با بیان اینکه تا به امروز هیچ شکایتی از خدمات ارائه شده توسط صندوق های پژوهش و فناوری ارائه نشده اضافه نمود: امیدواریم این صندوق ها مطابق با استانداردهای روز جهان و به خوبی به فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "گسترش همکاری های کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش همکاری های کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید