کرمان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد

به گزارش وبلاگ فروش، شهردار کرمان گفت: کرمان، به عنوان یکی از 12شهر منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد.

کرمان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از ایرنا، پنج شنبه پنجم تیر سیدمهران عالم زاده اضافه نمود: 12 شهر به عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک با همکاری یونیسف و وزارت کشور انتخاب شدند که کرمان نیز یکی از این شهرهای منتخب است.

وی با اشاره به نشست کمیته ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک در وزارت کشور، اظهار کرد: در چارچوب همکاری های مشترک این وزارتخانه با یونیسف برای اجرای ابتکار جهانی شهرهای دوستدار کودک در ایران، پس از آنالیز نتایج ارزیابی شهرهای متقاضیِ پایلوت شهر دوستدار کودک، براساس ارزیابی عملکرد، 12 شهر به عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدند.

شهردار کرمان اضافه نمود: در ارزیابی عملکرد وزارت کشور، علاوه بر کرمان، تهران، تبریز، رشت، سمنان، شیراز، گرگان، مشهد، همدان، یزد، بندرعباس و اِوز نیز ازجمله شهرهای منتخب شهر دوستدار کودک هستند.

عالم زاده ادامه داد: در این زمینه 70 شهر با وزارت کشور مکاتبه داشتند و درخواست خود را برای انتخاب به عنوان شهر دوستدار کودک ارسال کردند که از این تعداد، مدارک 45 شهر که بعضاً کلان شهر و شهرهای عظیم بودند، قابل آنالیز بود و از این تعداد نیز، 12 شهر، به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدند.

شهردار کرمان بیان نمود: مرحله پایلوت به طور رسمی پس از امضای تفاهم نامه میان شهرداری شهرهای پایلوت و وزارت کشور شروع خواهد شد.

عالم زاده با اشاره به اهمیت انتخاب استان کرمان به عنوان یکی از 12 شهر پایلوت دوستدار کودک گفت: دبیرخانه شهر دوستدار کودک در شهرداری کرمان، از حدود یک سال پیش فعالیت خود را شروع نموده و این در حالی است که در سایر شهرداری های برخی کلان شهرها، این تشکیلات که باید در قالب اداره دوستدار کودک فعالیت کند، سال ها پیش تشکیل شده است.

شهر دوستدار کودک، شهر یا اجتماع محلی است که در آن نظرها، نیازها، اولویت ها و حقوق کودک، بخشی جدایی ناپذیر از سیاست ها، برنامه ها و تصمیم های عمومی باشد.

چشم انداز ابتکار شهر دوستدار کودک یونیسف این است که همه بچه ها و جوانان باید بتوانند از کودکی و جوانی خود لذت ببرند و به وسیله احقاق برابر حقوق خود در شهر و اجتماع محلی شان، توانایی های بالقوه خود را به طور کامل به فعل درآورند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کرمان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید