کدام گل ها خوراکی هستند؟ ، قسمت دوم

به گزارش وبلاگ فروش، شاید تا به حال نمی دانستید که بسیاری از گل هایی که در اطراف خود می بینیم می توانند در رژیم غذایی مان گنجانده شوند. اگر گیاهخوار هستید یا گیاهخواران را دوست دارید با ما همراه باشید!!

کدام گل ها خوراکی هستند؟ ، قسمت دوم

قبل از ادامه متن به هشدارهایی که راجع به مصرف گل های خوراکی در قسمت اول این موضوع (کدام گل ها خوراکی هستند) آمده توجه کنید.

بیشتر بدانیم: کدام گل ها خوراکی هستند؟ - قسمت اول

10- ترشک

همانطور که از نام گیاه پیداست گل های آن مزه ای ترش دارند و البته طعمی نزدیک به لیمو. تصور کنید یک سالاد تازه با گل های گیاه ترشک درست کنید، طعم ترش و لیمویی آن چه مزه خاصی به سالادتان خواهد داد!

11- گلایول

بعد از جدا کردن بساک گل ها (همان ساختارهای حاوی گرده) طعم بی نظیر گل های گلایول خودنمایی می نمایند. شاید بتوان گفت ایم گل ها مزه ای شبیه به کاهو دارند. گلایول را می توان به صورت خام یا پخته مصرف کرد.

12- گل چای ترش

گلبرگ های خشک شده گل گیاه چای ترش به عنوان دمنوش رایج هستند اما می دانستید می توانید گل ها را به صورت خام و تازه هم مصرف کنید؟! گل چای ترش طعمی مانند کرن بری، با رگه هایی از طعم مرکبات دارد.

13- گل ختمی

ختمی مزه ای ملایم دارد در نتیجه می توان در غذاها و سالادهای بسیاری تنها برای زیبایی از آن استفاده کرد.

14- پیچ امین الدوله

حتما تا به حال بوی خوش گل های پیچ امین الدوله در فصل بهار سرمست تان نموده، اما می دانستید می توانید این گل های خوشبو را به رژیم غذایی تان اضافه کنید؟ گل های پیچ امین الدوله طعمی شیرین و عسل مانند دارند. دقت کنید که تنها گل های گیاه خوراکی هستند و میوه های آن به شدت سمی هستند پس اصلا هوس مزه کردن میوه های پیچ امین الدوله به سرتان نیوفتد!

15- گل حنا (امپیشن)

گل حنا طعمی شیرین دارد. می توانید این گل های زیبا را در تزئین سالاد بهره ببرید و یا در نوشیدنی بیاندازید تا به شربت تان جلوه بدهید.

16- بنفشه سه رنگ

گلبرگ های گل بنفشه سه رنگ ترکیبی از رنگ های سفید، زرد و بنفش است و به خاطر همین رنگارنگ بودن برای تزئین غذا بسیار مناست است. بنفشه سه رنگ را می توان همراه با پنیر هم مصرف کرد.

17- یاس بنفش (یاس خوشه ای)

طعم گل های یاس بنفش از گیاهی تا گیاه دیگر فرق دارد. اما بیشتر آنها خوشبو با طعمی کمی تلخ هستند و رگه هایی از طعمی لیمو مانند هم در آنها احساس می گردد.

18- گل های گونه های درخت نمدار

گل های درخت نمدار سفید مایل به زرد هستند و علاوه بر بوی خوب شان طعمی شیرین هم دارند. در زمان های قدیم از گل های درخت نمدار در طب هم استفاده می شده. دقت کنید که استفاده مداوم از چای گل های درخت نمدار موجب وارد آمدن آسیب های جدی به قلب می گردد!

19- جعفری طلایی

از این گیاه می توان به جای زعفران استفاده کرد و بعلاوه چون طعمی مانند مرکبات دارد در سالاد عالی خواهد شد.

20- لادن

هر لیستی از گل های خوراکی بدون نام گل لادن چیزی کم دارد. لادن مزه ای فلفلی دارد. غنچه های گل لادن طعمی شیرین و ادویه ای دارند. خیلی از قسمت های گل لادن خوراکی است، از گل ها در سالاد بهره ببرید، ترشی غلاف های دانه گیاه لادن جایگزین مقرون به صرفه تری برای کاپاریس است و برگ های گیاه هم قابل خوردن هستند و طعمی فلفلی و تند دارند.

21- گل بنفشه

گل بنفشه طعمی کمی شیرین و چمن مانند دارد. اگر تنها گلبرگ های گل را بخورید، طعمی ملایم احساس خواهید کرد اما اگر تمام گل را بخورید طعم بیشتری خواهید چشید. از گل های زیبای بنفشه در درست کردن سالاد میوه هم بهره ببرید.

22- فلوکس

فلوکس دائمی گل های خوراکی دارد نه فلوکس یکساله! به این نکته دقت کنید. گل فلوکس هم مزه ای ادویه ای و کمی تند دارد و در سالاد میوه طعمی عالی می دهد. گل های فلوکس را در رنگ های بنفش تا صورتی و سفید خواهید دید.

منبع: فوت و فن / whatscookingamerica.net

به "کدام گل ها خوراکی هستند؟ ، قسمت دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام گل ها خوراکی هستند؟ ، قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید