کاهش موج آنفلوانزا تا چند روز آینده در اصفهان

به گزارش وبلاگ فروش، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از اول مهر ماه سال جاری تاکنون 847 فرد مشکوک به آنفلوانزای نوع A در اصفهان بستری شدند که بیماری 68 نفر قطعی شده، 10 نفر در این زمینه جان باختند و پیش بینی می گردد موج بیماری تا چند روز آینده کاهش یابد.

کاهش موج آنفلوانزا تا چند روز آینده در اصفهان

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از فارس، کمال حیدری در مورد میزان شیوع آنفلوانزا در اصفهان اظهار کرد: از اول مهر ماه سال جاری تاکنون 847 فرد مشکوک به آنفلوانزای نوع A در اصفهان بستری شدند که بیماری 68 نفر قطعی شده است، همچنین 10 نفر در این زمینه جان باختند، سال جاری شیوع این ویروس وسیع تر از سال های گذشته بوده اما پیش بینی می گردد این موج بیماری تا چند روز آینده در استان کاهش یابد.

  • همه مبتلایان به تزریق واکسن احتیاج ندارند

رضا فدایی، رئیس مرکز بهداشت شماره یک اصفهان نیز با بیان این که سهمیه واکسن آنفلوانزا برای بعضی مبتلایان به آن در مراکز درمانی استان شروع شده، توضیح داد: وزارت بهداشت داروهایی را در سطح کشور تأمین و توزیع نموده که سهمی از آن به استان اصفهان رسیده است، این واکسن برای همه مبتلایان به این ویروس توصیه نمی گردد.

رئیس مرکز بهداشت شماره یک اصفهان با بیان این که همه احتیاج به تزریق این واکسن ندارند تأکید کرد: این واکسن به افرادی تزریق می گردد که به دلیل ابتلا به این آنفلوانزای شدید در بیمارستان بستری شدند یا در صورت سرپایی دارای مشکلاتی از قبل بوده اند، در هر صورت وزارت بهداشت تأمین این داروها را در سطح کشور از جمله استان اصفهان حمایت می نماید.

وی خطاب به مبتلایان به آنفلوانزا توصیه کرد: مبتلایان باید در منزل استراحت و از حضور در مجامع عمومی خودداری نمایند، برای عطسه و سرفه از دستمال یک بار مصرف استفاده نمایند، اهل خانه از فاصله یک متر بیشتر به مریض نزدیک نشوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کاهش موج آنفلوانزا تا چند روز آینده در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش موج آنفلوانزا تا چند روز آینده در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید