چشم انداز ورزشی گیلان باید المپیک باشد، برجستگی انزلی در رشته شنا

به گزارش وبلاگ فروش، خبرنگاران/گیلان رئیس مجمع نمایدگان گیلان، با بیان اینکه اگر مسئولیتی در حوزه ورزش گیلان قبول می کنیم باید تصویرسازی حضور ورزشکار خود در المپیک و مراتب بالا را داشته باشیم، اضافه کرد: باید چشم انداز ما موضوع المپیک باشد و اگر در سطوح پایین و استانی فکر کنیم درجا خواهیم زد.

چشم انداز ورزشی گیلان باید المپیک باشد، برجستگی انزلی در رشته شنا

احمد دنیامالی در جلسه هم اندیشی با روسای هیئت های ورزشی که در سالن اجتماعات شهید سایه بان بندرانزلی برگزار گردید، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره پیشکسوتان ورزش این شهرستان از جمله مرحوم محمود نامجو و سیروس قایقران، اظهار کرد: اگر شیوه رفتاری ما همانند پیشکسوتان ورزشی که سال های قبل در انزلی شاهد فعالیت آنها بودیم باشد، مطمئنا صندلی ورزش انزلی از چیزی که امروز شاهد آن هستیم می تواند فراتر برود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره اسد شیرازی، یکی دیگر از پیشکسوتان ورزش انزلی، گفت: اسد شیرازی علاوه بر اینکه معلم بود، در فوتبال داوری می کرد و پیگیری ورزش آکادمی های شهرستان و نجات غریق بود که در چهار دهه قبل توانسته بود با همت خود بهترین امکانات ورزشی را به انزلی بیاورد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان توضیح داد: این ورزشکار چند ویژگی داشت که نخستین ویژگی جدیت او بود، همچنین استمرار در کار داشت و با عشق و علاقه مسائل کاری را پیگیری می کرد و در عین بی ادعا بودن، حضورش در فعالیت ها کیفی بود.

دنیامالی، با تاکید بر اینکه ما احتیاج داریم با جدیت و همت بیشتر در حوزه ورزش کار کنیم، گفت: از کمبود امکانات گله داریم ولی قبل از اینکه دنبال امکانات باشیم باید همت، جدیت و برنامه ریزی را مد نظر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اگر مسئولیتی در حوزه ورزش گیلان قبول می کنیم باید تصویرسازی حضور ورزشکار خود در المپیک و مراتب بالا را داشته باشیم، اضافه نمود: باید چشم انداز ما موضوع المپیک باشد و اگر در سطوح پایین و استانی فکر کنیم درجا خواهیم زد.

نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ورزش گیلان مرحوم نامجو را به عنوان تنها چهره المپیکی خود داشته است، توضیح داد: کسی که مدیر و مسئول در ورزش است نباید منتظر تقدیر باشد، بلکه آن چیزی که اهمیت دارد عشق به فعالیت ورزشی است و اگر انسان عاشق باشد و با علاقه وجودش را به آن کار بگذارد مطمئن باشد خداوند نیز یاری می نماید.

وی در ادامه بر اهمیت برنامه ریزی در پیشبرد اهداف ورزشی اشاره نمود و متذکر شد: وقتی برنامه باشد امکانات و استمرار همراه آن می آید و استمرار، مسئله ای است که ورزش را از سایر امور متفاوت می نماید.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان تاکید نمود: علیرغم همه محدودیت هایی که داریم، انتظار می رود ورزش آکادمی ها به صورت جدی تر دنبال گردد؛ همچنین از هیئت ها مخصوصا هیئت های ورزش همگانی، معلولین و روستایی که موضوعات فراگیر دارند، انتظار بیشتری داریم.

دنیامالی، به تشکیل کارگروه های مختلف مردمی از جمله کارگروه ورزشی در این شهرستان اشاره نمود و گفت: از همه فعالان این حوزه انتظار داریم پای کار بیایند و برای توسعه ورزش شهرستان همفکری و هم افزایی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم پیروز باشیم باید دست به دست هم دهیم و فارغ از هر اختلاف، به فکر پیشرفت ورزش باشیم، اظهار داشت: در حوزه ورزش اختلاف و مبارزه بدون فلسفه، موجب کینه و عداوت و جدایی می گردد و جدایی منشا کاستی هاست.

نماینده بندرانزلی در مجلس افزود: با تمام وجود تراوشات فکری خود را پای کار بیاوریم که قطعا اثرات مثبت آن برای امروز و نسل های آینده خواهد بود.

وی با بیان اینکه انتظار دارم انزلی در رشته شنا برجستگی خاصی داشته باشد، مطرح کرد: رشته های ورزشی را استعدادیابی کنیم و آن را پرورش دهیم و کار براساس برنامه ریزی باشد و اعتقاد دارم بندرانزلی این پتانسیل را در بیشتر رشته های ورزشی دارد.

9 درصد جمعیت بندرانزلی ورزشکار هستند

حمیدرضا قهرمانی، رئیس اداره ورزش و جوانان بندرانزلی نیز اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 9000 ورزشکار سازمان یافته در بندرانزلی فعالیت دارند که با توجه به جمعیت 130 هزار نفری این شهرستان می توان گفت در حدود 9 درصد از جمعیت کل بندرانزلی ورزشکار هستند.

وی سرانه فضای ورزشی در بندرانزلی را 1.2 مترمربع دانست و گفت: کسب مدال های کشوری توسط ورزشکاران شهرستان در سال 98 نسبت به سال قبل از آن رشد 12.7 درصدی داشته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان بندرانزلی با تاکید بر اینکه به دست آوردن صندلی قهرمانی در ورزش سخت است و سخت تر از آن، قرار دریافت در این راستا و حفظ قهرمانان است، به بعضی از احتیاجمندی های حوزه ورزش شهرستان بندرانزلی اشاره نمود و اضافه نمود: احداث سالن ورزشی استاندارد، احداث پیست بین المللی قایقرانی، زمین ورزشی چراغ پشتان، سایت ساحلی، تکمیل پروژه خوابگاه، احداث مرکز سنجش ورزشکاران، همچنین کلینیک پزشکی ورزشی از جمله این موارد است.

به گزارش وبلاگ فروش، دسترسی به امکانات مناسب ورزشی برای هر رشته، سالن و فضای مناسب، بیمه ورزشی، راستا مناسب دوچرخه سواری، اعتبارات مناسب و کافی برای ورزش بندرانزلی، ماندگاری و نگهداری قهرمانان در رشته های مختلف و... از جمله دغدغه هایی بود که توسط روسای هیئت های ورزشی شهرستان بندرانزلی مطرح شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چشم انداز ورزشی گیلان باید المپیک باشد، برجستگی انزلی در رشته شنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انداز ورزشی گیلان باید المپیک باشد، برجستگی انزلی در رشته شنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید