پا به توپ زیر چتر شرجی

به گزارش وبلاگ فروش، در ایران مشغول شدن جوانان در رشته های ورزشی بیشتر بر پایه فرهنگ محلی، آرزو ها و علایق فردی راسخ است. فوتبال، پرطرفدارترین ورزش دنیا است که در دورافتاده ترین نقاط سرزمین ها نیز می توان ردی از آن را جستجو کرد.

پا به توپ زیر چتر شرجی

در جوامعی همانند ایران که از لحاظ استعداد انسانی بسیار غنی هستند باید کوشش گردد تا استعداد یابی به صورت تصادفی، علاقه شخصی و خانوادگی نباشد بلکه با بکارگیری روش های علمی و استفاده از شاخص های طبقه بندی شده صورت گیرد چرا که در این صورت علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه می توان به موفقیت های بیشتری دست پیدا کرد.

منطقه میرآباد شهر چابهار خود یکی از منطقه ها حاشیه نشین است که با وجود امکانات اندک هنوز فعالیت های فوتبالی در کالبد این منطقه در جریان است. شاید برای بسیاری از فوتبال دوستان تصور بازی در زمینی که تیرک آن تعادل نداشته و در طول یک بازی چند بار دچار شکستگی می گردد؛ کار دشواری باشد، اما عشق و علاقه به ورزش و بویژه فوتبال موجب می گردد تا همه این کاستی ها نادیده گرفته گردد.

بنابر آمار سرانه ورزشی شهر و روستا های چابهار در سال 97 در حدود 16 صدم متر مربع بوده که این عدد خود نشان از عمق محرومیت این شهرستان دارد. بدیهی است که توسعه سرانه ورزشی برای شهر ها مساوی با کاهش آمار اعتیاد و بزهکاری و دیگر معضلات اجتماعی است.

از دیگر سو عدم توجه به توسعه زیرساخت های اولیه ورزشی می تواند بر آمار جرم و جنایت و اعتیاد بی فزاید. تاسیس مدارس فوتبال و فراهم ساختن شرایط سرمایه گذاری می تواند هم زمان هم به توسعه پایدار منطقه یاری کند و هم به استعداد یابی دقیق تر ورزش فوتبال بینجامد.

عکاس: مرتضی زنگنه

منبع: فرارو

به "پا به توپ زیر چتر شرجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پا به توپ زیر چتر شرجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید