واردات خودرو از کدام کشور ها ممنوع است؟

به گزارش وبلاگ فروش، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان می گوید: طرح واردات خودرو و قطعه نیازمند ساماندهی است، باید واردات خودرو از کشورهایی که صنعت خودروی ما را تحریم کردند، را ممنوع کنیم.

واردات خودرو از کدام کشور ها ممنوع است؟

به گزارش باشگاه وبلاگ فروش، آرش محبی نژاد می گوید: ارزی که برای تولید داخل در نظر گرفته شده است را نباید به واردات سایر اقلام اختصاص داد.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان می گوید: باید مبنای تعرفه واردات خودرو حقیقی شود (تغییر از ارز 4200 تومانی) و نظام تعرفه ای از ضربه به تولید داخل در قبال واردات جلوگیری کند.

محسن صالحی نیا، معاون وزیر صمت گفته بود: تعرفه واردات خودرو برای سال آینده فعلاً تغییری ندارد و بر اساس همان تعرفه های قبلی است. تعرفه از 40 درصد آغاز و تا مرز 75 درصد بر اساس حجم موتور خودرو اعمال می شود.

همچنین صالحی نیا می گوید: همیشه تعرفه واردات حداکثر تا 15 بهمن به دولت پیشنهاد می شود و دولت نیز آن را تصویب می کند، اما امسال تعرفه واردات خودرو به دلیل اینکه امکان واردات وجود نداشت، پیشنهاد نشد، اما با عملیاتی شدن این موضوع اگر کسانی که مرتبط هستند پیشنهادی برای کاهش یا افزایش داشته باشند در دولت قابل بررسی است.

سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت در برنامه نگاه یک از آزاد شدن واردات خودرو در خرداد سال آینده خبر داد.

منبع: فرارو

به "واردات خودرو از کدام کشور ها ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات خودرو از کدام کشور ها ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید