مدیر عامل منطقه ازاد قشم معرفی گردید

به گزارش وبلاگ فروش، طی مراسمی با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری،صنعتی وویژه مالی ،مدیر عامل جدید منطقه ازاد قشم معرفی گردید.

مدیر عامل منطقه ازاد قشم معرفی گردید

به گزارش وبلاگ فروش هرمزگان،طی مراسمی با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری،صنعتی وویژه مالی ،مدیر عامل جدید منطقه ازاد قشم معرفی گردید.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ،صنعتی و ویژه مالی در این مراسم گفت: اصلاح قانون چگونگی مدیریت مناطق آزاد و تدوین برنامه هفتم توسعه برای حل مشکات فعلی مناطق آزاد کشور هم اکنون در دستور کار نهاده شده است.

حمیدرضا مومنی اضافه نمود: این 2 برنامه از مهمترین اقدامات در خاتمه دولت تدبیر و امید به شمار می رود که ضروری است همه اندیشمندان و افراد متخصص در این زمینه با پیشنهادات خود به این امر کمک رسانند.

وی ادامه داد: از سال 93 شعارهای توسعه متوازن و مطالبه گری در دستور کار منطقه آزاد قشم نهاده شد که هم اکنون تاحدودی این 2 شعار محقق شده است.

مشاور رییس جمهور در مناطق آزاد کشور اظهار کرد: امروز شاهد پیشرفت و توسعه متوازن به ویژه در بخش زیرساخت ها در همه نقاط جزیره قشم به خصوص روستاهای غربی آن هستیم.

وی اظهار کرد: در حالی که در شروع دولت حتی یک مگاوات برق فراوریی در قشم وجود نداشت، تا خاتمه دولت تدبیر و امید فراوری برق در این جزیره به یکهزار و 100 مگاوات می رسد.

مومنی اضافه نمود: در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بیش از پنج میلیارد سرمایه گذاری در قشم اجرا شده است و زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه هم اکنون در قشم فراهم شده است.

وی در خاتمه ادامه داد: در حوزه آب نیز اقدامات خوبی اجرا شده است اما کافی نبوده که امیدواریم مدیرعامل جدید در ادامه راه نسبت به تکمیل این طرح اقدام نماید.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی در خاتمه گفت: در ارتباط با شعار سال جاری برای فراوری، مانع زدایی و پشتیبانی، مدیرانی با سه ویژگی سلامت، داشتن برنامه و اقتدار در شورای عالی و مناطق آزاد و ویژه مالی منصوب می شوند.

آیین معارفه علی درویش پور به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه مالی کشور، امامان آدینه شیعه و اهل سنت، فرماندارو دیگر مسوولان شهرستان قشم عصر آدینه در تالار آیینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این جزیره و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و 500 کیلومتر در سال های 1369 و 1370 با تصمیم دولت به 2 بخش منطقه آزاد با مساحت 300 کیلومتر و منطقه ویژه مالی با مساحت یکهزار و 200 کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با 150 هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول 150 کیلومتر و عرض میانگین 11 کیلومتر در آب های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "مدیر عامل منطقه ازاد قشم معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر عامل منطقه ازاد قشم معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید