قلب خود را با این خوراکی سالم نگه دارید

به گزارش وبلاگ فروش، نتایج تازه ترین بررسی ها حاکی از آن است، مصرف فلفل قرمز به میزان 4 بار در طول یک هفته احتمال ابتلا به حمله قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

قلب خود را با این خوراکی سالم نگه دارید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ فروش به نقل از دیلی میل، نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد مصرف فلفل قرمز به میزان 4 بار در طول یک هفته احتمال ابتلا به جمله قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

دانشمندان ایتالیایی در پژوهش های خود دریافتند، صرف نظر از اینکه رژیم غذایی افراد تا چه حد سالم است، خوردن فلفل قرمز می تواند آنها را از بیماری قلبی در امان نگه دارد.

محققان با تحت نظر قرار دادن مصرف فلفل در 23 هزار نفر و به مدت 8 سال دریافتند، مصرف مداوم فلفل قرمز می تواند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را تا 40 درصد کاهش دهد.

به گفته کارشناسان علمی، خاصیت ضد التهابی فلفل به سلامت قلب کمک می کند؛ افرادی که علاوه بر مصرف فلفل، در رژیم غذایی خود از میوه، سبزیجات، حبوبات، ماهی و چربی هایی مانند روغن زیتون استفاده می کنند نه تنها به سلامت قلب بلکه به حفظ خود از بیماری ها کمک می کنند.

لیسیا ایاکوویلو، نویسنده این پژوهش تأکید کرد: افرادی که به دنبال رژیم غذایی سالم هستند می توانند خود را از بیماری های مختلف درامان نگه دارند.

مطالعات نوین ثابت کرده است، کاپسیسین ماده موجود در فلفل قرمز خاصیت دارویی دارد؛ فلفل قرمز سرشار از ویتامین c بوده و خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و اثر شیمیایی موادی که به بافت های بدن آسیب می رسانند را خنثی می کند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "قلب خود را با این خوراکی سالم نگه دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلب خود را با این خوراکی سالم نگه دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید