فناوری تازه خودروهای آئودی ترافیک را محو می نماید

به گزارش وبلاگ فروش، گروه خودروسازی آئودی از یک ویژگی نو رونمایی نموده که می تواند ترافیک را دور بزند. درواقع این ویژگی با امکانات خاص خود حجم و اطلاعات مرتبط با ترافیک را رصد و ارزیابی می نماید.

فناوری تازه خودروهای آئودی ترافیک را محو می نماید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، آئودی این ویژگی تازه را به فناوری خودروهای خود افزوده است تا به رانندگان یاری کند پیش از رسیدن به مسیرهای پر ترافیک شرایط خود را تثبیت نمایند.

این تکنولوژی که GLOSA نامیده می گردد، به عنوان بخشی از فناوری ترافیک خوانی شناخته می گردد که می تواند شرایط رانندگی را برای رانندگان به شدت ساده کند.

البته روند طراحی و اجرای این سیستم از سال 2016 اغاز شده است، یعنی زمانی که آئودی طرح هایی تازه را برای کنترل ترافیک برنامه ریزی می کرد، اما این سیستم هم اکنون در حال رشد و توسعه است.

طرح های اولیه این سیستم صرفا در مورد روشن و خاموش شدن چراغ های هدایت متمرکز بود، اما اکنون این سیستم به یک فرایند مشاوره و هدایت رانندگی هوشمند تبدیل شده است. این سیستم با با ترکیب اطلاعات سیگنال ترافیک و موقعیت فعلی وسیله نقلیه و بعلاوه سایر اطلاعات مهم مانند فاصله تا توقف، محدودیت سرعت منطقه و... به کاربر اطلاع می دهد در شرایط مناسبی واقع شده است یا خیر.

پس از این مراحل یک توصیه سرعت به رانندگان اطلاع می دهد که بهتر است با چه شتابی حرکت نمایند. هدف نهایی این است که تعداد توقف در چراغ قرمز را کاهش داده و به نوبه خود اندازه زمان گیر کردن در ترافیک را به حداقل برسانند. افزون بر قابلیت های اینچنینی، ویژگی مذکور به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای یاری می نماید و باعث صرفه جویی در سوخت می گردد. این موضوع زمانی مهمتر به نظر می رسد که بدانیم هر راننده آمریکایی نزدیک به 300 ساعت در سال در پشت چراغ قرمز قرار می گیرد.

منبع: انتخاب

به "فناوری تازه خودروهای آئودی ترافیک را محو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری تازه خودروهای آئودی ترافیک را محو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید