فقط سفرهای ضروری؛ کرونا هنوز قربانی می گیرد

به گزارش وبلاگ فروش، با خود می گوییم: عید را که در خانه ماندیم، بهار را که از پشت شیشه دیدن کردیم، حداقل تابستان را از دست ندهیم و سری به شهرهای پر جاذبه و توریستی بزنیم که حال و هوایمان عوض گردد. غافل از اینکه ممکن است سال ها بعد از این تصمیم، به سختی پشیمان شویم. ممکن است به عزیزان مان پیرو این تصمیم های غیر عقلانی آسیب بزنیم.

فقط سفرهای ضروری؛ کرونا هنوز قربانی می گیرد

در حال حاضر در پیک دوم شیوع کرونا به سر می بریم و بر خلاف تفکر عمومی ویروس ضعیف نشده است و قربانیان خود را از بین هم وطنان ما همچنان انتخاب می نماید. در این شرایط، ما نیز با سفر رفتن به بهانه یعوض کردن آب و هوا به ویروس کرونا یاری می کنیم.

با شیوع کرونا در دنیا، صنعت حمل و نقل هوایی و اصنافی که مستقیم و غیر مستقیم به این صنعت بزرگ وابسته هستند نیز، ضررهای گزافی را متحمل شدند. بعضی از آژانس های هواپیمایی بدون توجه به حساسیت و التهاب این شرایط بحرانی، با افزایش تعداد بلیت های چارتر (نیم بها) و مقرون به صرفه قیمت، سعی در جبران این خسارات دارند. درست است که رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تا حد زیادی مانع از انتقال ویروس می گردد؛ ولی در پروازهای شلوغ هوایی، مطلقا رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان پذیر نیست. کما اینکه در هواپیماها دستگاه های خنک کننده وجود دارد نه دستگاه های تهویه هوا.

هیچ یک از ما دوست نداریم، سال جاری آخرین سالی باشد که با خانواده و دوست هایمان به مسافرت می رویم؛ ولی تصمیم هایی که می گیریم ما را به مقصد خوبی نمی رسانند. بهتر است خودمان از سلامتی خود مراقبت کنیم تا در خوش بینانه ترین حالت، مجبور به تحمل سختی های دوره نقاهت کرونا نباشیم.

مسافرت با ماشین های شخصی نیز خطرهای خود را دارد. هر چه زمان مسافرت و تعداد دفعات ورود به مکان های عمومی، مانند پمپ بنزین و سوپر مارکت ها بیشتر باشد، امکان ابتلا به کرونا ویروس نیز بیشتر می گردد. با پرهیز از مسافرت های غیر ضروری و رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم خود را تا زمان فراوری انبوه واکسن این ویروس ایمن کنیم. رعایت این موارد راحت ترین راه برای عبور از این شرایط سخت است. مسافرت های ضروری، شامل مسافرت های کاری مهم و مسافرت های درمانی هستند که عدم حضور ما، ضررهای جبران ناپذیری به بار می آورند.

در این باره بخوانید:

درباره شنای پروانه؛ فیلمی که واقعی است

ساخت وسایل کاربردی با لاستیک؛ از میز پذیرایی تا وسیله بازی

منبع: بست لایف

منبع: ایرنا زندگی

به "فقط سفرهای ضروری؛ کرونا هنوز قربانی می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط سفرهای ضروری؛ کرونا هنوز قربانی می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید