فرصت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون سال 1400 تمدید شد

به گزارش وبلاگ فروش، فرصت ثبت نام و انتخاب رشته برای مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی در نوبت بهمن ماه سال 1400 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی تا 24 آذرماه تمدید شد.

فرصت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون سال 1400 تمدید شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ فروش؛ براساس مصوبات بیست و هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ 25 آبان 1400 مقرر شد برای ظرفیت های خالی مانده رشته محل هایی که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری سال 1400 تکمیل نشده، پذیرش براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) برای نوبت بهمن ماه صورت گیرد.

متقاضیان ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در این مرحله تا امروز شنبه 20 شنبه 1400 فرصت داشتند نسبت به انتخاب کدرشته های مورد علاقه اقدام نمایند که با توجه به اعلام کدرشته های تازه فرصت ثبت نام و انتخاب رشته تا چهارشنبه 24 آذرماه 1400 تمدید شد.

بعلاوه رشته محل های تازه به همراه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو با سوابق تحصیلی سراسری سال 1400 به وسیله سایت سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود.

متقاضیانی که پیش از این ثبت نام نموده اند نیز می توانند با توجه به رشته محل های تازه تا چهارشنبه 24 آذرماه 1400 نسبت به ویرایش فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

هزینه کارت اعتباری ثبت نام و انتخاب رشته به مبلغ 540 هزار ریال است که باید با استفاده از کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب از سامانه خرید کارت اعتباری سازمان سنجش خریداری گردد.

اخذ دیپلم نظام آموزشی تازه 3-3-6 حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای متقاضیان الزامی است.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم)، صورت خواهد گرفت و متقاضیان (دیپلمه های نظام آموزشی 3-3-6، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و بعلاوه دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آن ها لغو می گردد.

تذکر: متقاضیان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی تازه 3-3-6 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند 16 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج نمایند.

به گزارش مهر، پذیرش در رشته های بدون آزمون سال 1400 پیش از این در فرصت زمانی شهریورماه 1400 همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام شد و و بر اساس آمار تعداد 111 هزار و 875 نفر متقاضی تحصیل در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی با معدل کتبی یا کل دیپلم در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شدند. اندازه ظرفیت پذیرش با سوابق تحصیلی در سال 1400 تعداد 329 هزار و 50 نفر اعلام شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فرصت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون سال 1400 تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون سال 1400 تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید