روسیه: برگزاری نشست درباره ایران اجرایی نمی گردد

به گزارش وبلاگ فروش، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه گفت رد پیشنهاد پوتین از سوی آمریکا درباره نشست مجازی شورای امنیت با موضوع ایران و با مشارکت این کشور و آلمان، برگزاری چنین نشستی را غیرممکن می نماید.

روسیه: برگزاری نشست درباره ایران اجرایی نمی گردد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ فروش به نقل از خبرگزاری روسی تاس، دیمتری پسکوف در جمع وبلاگ فروش گفت: در واقع رد کردن این ایده از سوی آمریکا مانع ما می گردد که در چنین فرمتی آنطور که از ابتدا پیشنهاد شد، جمع شویم.

وی تاکید نمود: البته این به ان معنا نیست که مذاکره با کشورهای دیگر درباره موضوع ایران متوقف شده است. این گفت وگو برای زنده نگه داشتن برجام و حل و فصل (اختلافات) قطعاً ادامه خواهد یافت.

بعد از عدم حمایت اعضای شورای امنیت از قطعنامه ضد ایرانی آمریکا، کاخ کرملین روز آدینه در بیانیه ای از خواسته پوتین برای برگزاری یک نشست آنلاین با حضور 5 عضو دائم شورای امنیت، آلمان و ایران اطلاع داد.

پوتین در بیانیه خود توضیح داد: بحث درباره موضوع ایران در شورای امنیت سازمان ملل بسیار پرتنش شده است. تنش ها همچنان رو به افزایش است. اتهامات بی اساسی علیه ایران مطرح می گردد. پیش نویس قطعنامه ها با هدف از بین بردن مصوبات متفق القول پیشین شورای امنیت تهیه می شوند. روسیه کاملاً به توافقنامه هسته ای ایران پایبند است. حصول این توافق در سال 2015 میلادی، یک دستاورد عظیم سیاسی و دیپلماتیک بوده و امکان جلوگیری از درگیری های مسلحانه را فراهم آورده و نظام منع گسترش تسلیحات هسته ای را نیز تقویت می نماید.

310 310منبع: خبرآنلاین

به "روسیه: برگزاری نشست درباره ایران اجرایی نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: برگزاری نشست درباره ایران اجرایی نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید