روایت مقام وزارت نفت از انتصاب همسر معاون وزیر در شرکت نفت!

به گزارش وبلاگ فروش، خبرگزاری اسنا نوشت: چندی پیش تصویری از حکم انتصاب زهرا سادات زهرائیان، همسر مرتضی شاه میرزایی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان سرپرست امور اداری و تشریفات در امور بین الملل شرکت ملی نفت در شبکه های اجتماعی منتشر شد که بازتاب هایی را به همراه داشت و انتقادهایی را درباره انتصاب افراد نزدیک به مدیران ارشد نفتی در زیرمجموعه های این صنعت به همراه داشت.

روایت مقام وزارت نفت از انتصاب همسر معاون وزیر در شرکت نفت!

حضور فردی که به نظر می رسید سابقه چندانی در صنعت نفت نداشته در این جایگاه مهم کنجکاوی برانگیز بود؛ پیگیری های خبرنگار ایسنا نشان می دهد که زهراییان از 20 سال پیش در استخدام وزارت نفت بوده و پیش از انتصاب اخیر، یکی از مدیریت های معاونت برنامه ریزی وزارت نفت را با گرید B در اختیار داشته و بعد از آن به مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت با همان گرید سازمانی منتقل شده است.

یک مقام مسئول در وزارت نفت با تایید این موضوع، شرح داد: زهراییان دانشجوی نخبه دانشگاه نفت و از شاگرد اول های دوره خودش بوده و به همین علت 20 سال پیش به استخدام وزارت نفت در می آید. در این 20 سال هم به تدریج رده های رشد سازمانی را طی نموده است. در هشت سال اول در بخش منابع انسانی بوده، بعد از آن به معاونت برنامه ریزی وزارت نفت رفته و در آن جا در رده های مختلف مشغول به کار بوده است.

به گفته وی، زهراییان یکی از مدیریت های معاونت برنامه ریزی وزارت نفت را با گرید B در اختیار داشته و بعد از آن به مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت با همان گرید سازمانی منتقل شده است. این یعنی از مدیریت یکی از زیرمجموعه های معاونت برنامه ریزی و بخش استراتژیک به مدیریت تشریفات و منابع انسانی امور بین الملل شرکت نفت رفته و این موضوع به معنی آن است که از نظر شرایط سازمانی، شرایط زهراییان نه ارتقاء پیدا نموده و نه تغییری نموده است.

این مقام مسئول به اشاره به این که زهراییان گرید شخصی اش B بوده، گرید سازمانی اش هم B است و قبلا مدیریت داشته و الان هم به مدیریت یک جای دیگر رفته است، ادامه داد: نکته مهم و قابل توجه دیگر این است که آنجایی که زهراییان حضور داشته، امکان رشد سازمانی و بالا رفتن و روی گریدهای بهتر قرار گرفتن فراهم بوده است. چون معاونت برنامه ریزی گریدهای C ،D و حتی Over D هم دارد. منتهی جایی که الان رفته است یعنی امور بین الملل شرکت نفت دیگر امکان ارتقاء سازمانی برایش فراهم نیست. به اصطلاح خود نفتی ها بن بست است و فریز می گردد.

وی درباره علت انتصاب اخیر هم شرح داد: معاونت امور اداری و تشریفات جای حساسی است و به علت حساسیت هایی که آنجا وجود دارد، خواستند کسی که توانایی و رعایت حساسیت های لازم را دارد در آن جا قرار بگیرد؛ وگرنه از نظر شخصی خانم زهراییان از یک شغل و مدیریت پژوهشی و کارشناسی به یک مدیریت اجرایی با کار بیشتر و اصطلاحا پرمشغله تر و بدون پیشرفت و رشد سازمانی رفته است. از نظر شخصی عملا نه تنها تغییر مثبتی برایش رخ نداده ، که چه بسا شاید تغییر منفی هم برایش باشد.

منبع: فرارو

به "روایت مقام وزارت نفت از انتصاب همسر معاون وزیر در شرکت نفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت مقام وزارت نفت از انتصاب همسر معاون وزیر در شرکت نفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید