ردِ عصای سفید در ادبیات نوجوان

به گزارش وبلاگ فروش، تهران (پانا) - رمان ماکارونی با سُس مشاعره به قلم زهره مسکنی به وسیله نشر پیدایش روانه بازار کتاب شد.

ردِ عصای سفید در ادبیات نوجوان

به گزارش روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان زهره مسکنی با اعلام این خبر گفت: پیش بینی من این است که خواندن این رمان اگر چه برای گروه سنی نوجوانان نوشته شده، برای بزرگسالان نیز خالی از لطف نباشد.

وی در ادامه اضافه نمود: شخصیت های این رمان چند نوجوان دختر و پسر هستند که رویدادهای زندگی آنها و خانواده هایشان جریان داستان را رقم می زند ؛ اما محور اصلی آن بر پایه تندرستی جسمی و سلامت روانی افراد در عصر حاضر قرار گرفته است.

مسکنی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر سبک زندگی ماشینی موجب بروز مشکل اضافه وزن نوجوانان و نگرانی آنان و دغدغه های والدین شان شده افزود: در این رمان علاوه بر این موضوع به بعضی مسائل دیگر مورد توجه و احتیاج نوجوانان از جمله کتاب و کتاب خوانی، ادبیات و شعر، فضای مجازی و رقابت ها و هیجانات ویژه این مقطع سنّی پرداخته ام.

مسکنی در مورد نخستین رمان خود بیان نمود: موضوع دیگری که در این رمان مورد توجه قرار داده ام، اهمیت توجه به افراد کم توان جسمی، نوجوانان نابینا و پرداختن به این موضوع است که معلولیت نه تنها ناتوانی نیست، بلکه یک فرد نابینا می تواند قابلیت و فرصت این را داشته باشد که بدون در نظرگرفتن محدودیت ها، دارای استقلال، مسئولیت، تعهد و مشارکت اجتماعی بوده و الگوی سایر افراد به ویژه همسالان خود نیز باشد.

خلاصه ای از رمان که پشت جلد کتاب نوشته شده به این توضیح است:

ما سه نفر بودیم. یکی مان کمی تپل بود. هر بار هم که تصمیم می گرفت لاغر گردد و پیروز نمی شد می گفت ماه هم وقتی گردتر است خیلی قشنگ تر از هلال است. یکی دیگرمان را اگر رهایش می کردی از دیوار راست بالا می رفت و همواره روی اعصاب بود . سومی اما انگار مامان دوتای دیگر بود: باید این کار را بکنیم؛ نباید آن کار را بکنیم... تا اینکه یک روز سر و کله نفر چهارمی پیدا شد که بعدها فهمیدم کمی با ما سه تا فرق دارد...

انتشارات پیدایش رمان ماکارونی با سُس مشاعره را با شمارگان 1000 نسخه و قیمت هر جلد 60 هزار تومان در 123 صفحه روانه بازار نشر نموده است.

زهره مسکنی عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است و پیش از این علاوه بر مجموعه داستان بزرگسال زن کاغذی آثاری چون هدیه های مادربزرگ، سفر به شهر بازی، میهمانی توت فرنگی، ماجرای روز برفی، آسمان کجاست؟، بوق، بوق، رسیدیم، یه پله و دو پله، مورچه ها توی ماشین، مورچه ها و چراغ عابر و ... را به حوزه ادبیات کودک و نوجوان عرضه نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ردِ عصای سفید در ادبیات نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردِ عصای سفید در ادبیات نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید