دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد

به گزارش وبلاگ فروش، مراسم افتتاح دیتاسنتر شبکه ملی اطلاعات با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، اکبری رئیس کمیسیون صنایع و برخی اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی برگزار شد.

دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد

در این مراسم حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: پس از صدور فرمان پنج ماده ای رهبر معظم انقلاب در زمینه تسریع در اجرای شبکه ملی اطلاعات و تصویب سند معماری این شبکه، موضوع حمایت از خدمات پایه و ایجاد زیرساخت برای ارائه دهندگان این خدمات در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: طی این مدت زمان کم، تیم های مربوط به ایجاد این زیرساخت ها در شرکت ارتباطات زیرساخت فعال شدند و هم اکنون شاهد بهره برداری از دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات برای ارائه خدمات پایه و پلتفرم هایی که در این شبکه فعال می شوند، هستیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه نمود: در این زمینه با برخی موانع به دلیل تحریم و بودجه روبرو بودیم و از کمیسیون صنایع نیز می خواهیم که برخی موانع دست و پاگیر قانونی را برای توسعه اهداف مد نظر در شبکه ملی اطلاعات تسهیل کند.

به گزارش وبلاگ فروش، این مرکز با ظرفیت هزار رَک برای ارائه خدمات رایگان به پیام رسان ها و موتورهای جستجوی بومی در بومهن تهران راه اندازی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید