دادستانی فرانسه خواهان حبس و جریمه رفعت اسد شد

به گزارش وبلاگ فروش، نمایندگان دادستانی فرانسه خواهان صدور حکم حبس برای مدت چهار سال و پرداخت جریمه به ارزش 10 میلیون یورو (11 میلیون دلار) برای رفعت اسد، عموی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به دلیل کسب درآمدهای غیرقانونی شدند.

دادستانی فرانسه خواهان حبس و جریمه رفعت اسد شد

به گزارش وبلاگ فروش، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه های فرانسوی اعلام کردند: نمایندگان دادستانی فرانسه، رفعت اسد، وزیر دفاع و معاون رئیس جمهوری سابق سوریه را به اختلاس اموال دولتی سوریه برای ایجاد امپراتوری املاک و مستغلات در پاریس به ارزش 9 میلیون یورو به وسیله کلاهبرداری متهم کردند.

نمایندگان دادستانی فرانسه خواهان صدور حکم حبس برای مدت چهار سال و پرداخت جریمه به ارزش 10 میلیون یورو (11 میلیون دلار) برای رفعت اسد و همچنین مصادره املاک و دارایی های وی شدند.

محاکمه رفعت اسد تا (18 دسامبر) مصادف با 27 آذر ماه ادامه می یابد. وی متهم به پولشویی، ایجاد امپراتوری املاک و مستغلات در پاریس به ارزش 9 میلیون یورو و اختلاس اموال عمومی سوریه بین سال های 1984 تا 2016 است اما رفعت اسد این اتهامات را رد نموده است.

مقامات فرانسه در سال 2014 تحقیق درخصوص ثروت رفعت اسد که ده ها میلیون یورو تخمین زده شده است را شروع کردند؛ سپس دادگاه فرانسه در سال 2017 تصمیم به مصادره املاک و مستغلات وی در این کشور گرفت.

در سال 2018 املاک عموی بشار اسد در اسپانیا که بیش از 600 میلیون یورو است، نیز مصادره شد.

عموی بشار اسد که به عنوان فرمانده نظامی سابق به دلیل سرکوب شورشی در سال 1982 علیه حافظ اسد، پدر بشار اسد مورد سرزنش قرار می گیرد، در سال 1984 بعد از نزاع بر سر قدرت در خصوص اینکه چه کسی جایگزین برادر بزرگش حافظ گردد، علیه دولت کودتا کرد و در حال حاضر بین فرانسه و انگلیس در تبعید به سر می برد.

او پس از مهاجرت به اروپا ملک های زیادی در فرانسه، اسپانیا و انگلیس خرید اما اموالش پس از چهار سال تحقیقات ضبط شد و هم اکنون در فرانسه با اتهام فساد روبه رو است.

دو سال قبل رفعت به دلیل اتهام فساد و پولشویی تحت تحقیقات نهاده شد و مسؤولان فرانسوی دارایی او معادل بیش از 600 میلیون یورو را مصادره کردند.

رفعت اسد همچنین مالک عمارت گرجی نزدیک پارک لین در مرکز لندن و همچنین خانه هایی در فرانسه و اسپانیاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دادستانی فرانسه خواهان حبس و جریمه رفعت اسد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستانی فرانسه خواهان حبس و جریمه رفعت اسد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید