جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی 18 آذر در مازندران برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ فروش، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از برگزاری جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی با حضور دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان بابلسر اطلاع داد.

جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی 18 آذر در مازندران برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، سیف الله فرزانه با اشاره به اهمیت شناخت مردم استان از جنگل های هیرکانی و ظرفیت های ثبت جهانی آن گفت: جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و تعدادی از مسئولان ملی و استانی در هتل میزبان برگزار خواهد شد.

او اضافه نمود: رونمایی از لوح ثبت جهانی جنگل های هیرکانی، رونمایی از پوستر مستند، گزارش رویداد پرسبوک، مانور یگان های حفاظت میراث فرهنگی، منابع طبیعی و محیط زیست و اجرای موسیقی آیینی، بخش هایی از این مراسم خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، با اشاره به اهمیت توجه به هنرهای معاصر در راستای معرفی این جنگل ها گفت: در حاشیه جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی گروهی از هنرمندان با اجرای طرحی در قالب هنرهای مفهومی به موضوع این جنگل ها می پردازند.

او اضافه نمود: جنگل های هیرکانی یکی از مهم ترین موضوعات در رویداد بین المللی ساری 2022 (پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو) خواهد بود و کوشش خواهیم کرد برنامه های مستمری در این خصوص داشته باشیم.

فرزانه همچنین با اشاره به وجود شش لکه جنگل های هیرکانی در مازندران گفت: جنگل بولا در شهرستان ساری، جنگل واز در شهرستان نور، جنگل الیمستان در شهرستان آمل، حوزه 45 و 46 جنگل بخش کجور شهرستان نوشهر، جنگل خشکه داران شهرستان تنکابن و جنگل چهارباغ شهرستان چالوس در این پرونده، ثبت جهانی شد.

بعد از باغ عباس آباد بهشهر، جنگل های هیرکانی دومین میراث جهانی استان مازندران در یونسکو، به ثبت رسید.

منبع: میراث آریا

به "جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی 18 آذر در مازندران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی 18 آذر در مازندران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید