جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی که عوارض نمی دهند

به گزارش وبلاگ فروش، عباس بیات سرمدی بعدازظهر امروز در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر با بیان اینکه هم اکنون حدود 6 آزادراه مجهز به اخذ عوارض به صورت الکترونیکی هستند، گفت: طبق آخرین صحبت وزیر راه و شهرسازی 14 آزادراه دیگر نیز تا انتهای سال مجهز به اخذ عوارض به صورت الکترونیکی می شوند.

جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی که عوارض نمی دهند

وی با بیان اینکه در صورت همکاری مردم در پرداخت عوارض الکترونیک تا سرانجام سال 20 آزادراه دیگر هم مجهز به این سیستم می شوند، اضافه نمود: در صورتی که مردم استقبال نمایند و اقدام به پرداخت عوارض الکترونیکی نمایند و همچنین در صورت همکاری سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آزادراه ها، می توان این آزادراه ها را تا سرانجام خرداد 1400 به 24 آزادراه رساند.

مدیرکل اداره بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور توضیح داد: آزادراه هایی که امکان تجهیز و اخذ عوارض الکترونیک را دارند پروژه هایی هستند که اجرای آن تنها در صورت استقبال مردم و همکاری بخش خصوصی امکان پذیر است.

بیات تأکید کرد: ما در سال گذشته اعلام کردیم که تمامی آزادراه های جدید را الکترونیکی می کنیم و تا به امروز هم 6 آزادراه را مجهز نموده ایم.

وی با تأکید بر اینکه اخذ عوارض به صورت الکترونیک یک اقدام دو جانبه است، اضافه نمود: یک بخش از این اقدام مربوط به معاونت آزادراه های شرکت ساخت است که باید تجهیزات و زیرساخت ها را فراهم کند و بخش دوم هم به همکاری مردم در پرداخت عوارض الکترونیک مربوط می گردد.

مدیرکل بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: آزادراه ها در کشور به صورت مشارکتی ساخته می شوند و سرمایه گذار باید از محل پرداخت عوارض بتواند سرمایه خود را بازگرداند که در این صورت می توانیم اخذ عوارض آزادراه ها را به صورت الکترونیکی انجام دهیم.

بیات تاکید نمود: در صورتی که پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی انجام گردد پیامک پرداخت بلافاصله به مالک خودرو ارسال می گردد و در مدت زمان تعیین باید پرداخت عوارض انجام گردد.

جریمه های پلیس راهور، میزان پرداخت عوارض را به 60 درصد رساند

وی با اشاره به اینکه عدم پرداخت عوارض توسط مالکان باعث ورود پلیس راهور به این بخش شده است، اضافه نمود: باید از خدمات پلیس راهور در این بخش استفاده کنیم.

بیات سرمدی با بیان اینکه ورود پلیس راهور به این حوزه باعث افزایش ضمانت اجرای کار می گردد یادآور شد: تا پیش از ورود پلیس راهور میزان پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی 35 تا 40 درصد بود و پس از ورود پلیس میزان پرداخت عوارض به 55 تا 60 درصد رسیده که امیدواریم با اطلاع رسانی خوب و همکاری مردم به 90 درصد برسد.

جریمه عدم پرداخت عوارض الکترونیک: از 41 تا 92 هزار تومان

وی با اشاره به اینکه سه کلاس جریمه را برای عدم پرداخت عوارض الکترونیک در نظر گرفته ایم، گفت: پرداخت جریمه برای خودروهای سبک 40 هزار و 800 تومان است که شامل خودروهای سواری، مینی بوس و کامیون های سبک می گردد. همچنین این جریمه را برای خودروهای نیمه سنگین که شامل اتوبوس و کامیون های دو محور است 51 هزار تومان و برای خودروهای سنگین که شامل نفتکش ها و کامیون های سه محور است 91 هزار و 800 تومان در نظر گرفته ایم.

بیات سرمدی تأکید کرد: ما پس از افتتاح آزادراه های دولتی که دوره بهره برداری آنها توسط سرمایه گذار بخش خصوصی به اتمام رسیده است طرح عوارض الکترونیکی را فعال نموده ایم.

مدیرکل بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: اپلیکیشن هایی را طراحی نموده ایم که مردم بتوانند با استفاده از آنها، عوارض عبور از آزادراه ها را الکترونیکی پرداخت نمایند.

وی شرح داد: پرداخت عوارض به صورت پیمایشی هم در راستای توسعه عدالت اجتماعی اجرا شده و هم اکنون آزادراه تهران- ساوه به صورت پیمایشی به صورت آزمایشی انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی که عوارض نمی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی که عوارض نمی دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید