بازداشت رییس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در پی مرگ آسیه پناهی

به گزارش وبلاگ فروش، رییس کل دادگستری استان کرمانشاه از بازداشت رییس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در پی مرگ آسیه پناهی اطلاع داد.

بازداشت رییس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در پی مرگ آسیه پناهی

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، پرویز توسلی زاده روز شنبه در حاشیه بازدید از محل خانه تخریب شده آسیه پناهی، گفت: دستگاه قضایی خواهان برخورد با عواملی است که ممکن است نقض قانون نموده و این کار باعث مرگ خانم پناهی شده باشد.

وی با بیان اینکه این حادثه 2 بُعد دارد، گفت: نخست اینکه آیا رابطه ای بین اقدام نیروهای اجراییات و مرگ خانم پناهی وجود دارد یا خیر؟ که در این باره باید پزشکی قانونی اعلام نظر کند و بی شک بدون اغماض، با جدیت و رعایت قانون و شرع و بدون هیچ کوتاهی موضوع را پیگیری می کنیم.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه ادامه داد: موضوع دیگر این است که آیا عوامل اجراییات مرتکب تخلف قانونی شده اند یا خیر که طبق اعلام شهردار منطقه، زمین این محوطه اوقافی بوده و هرگونه تصرف بدون اجازه اداره اوقاف غیرقانونی است؛ همچنین محل ساخت خانه خانم پناهی در حریم فضای سبز و برق فشار قوی بوده است.

توسلی زاده گفت: اکنون سوال این است که آیا ماموران شهرداری می توانستند بهتر از این عمل نمایند که اقدام آنان به نتیجه فعلی نرسد؛ در این باره هم دادسرای مرکز استان با جدیت در حال پیگیری است و بدون هیچ اغماضی با عوامل ناقض قانون برخورد می نماید.

وی اضافه نمود: به موجب ماده 217 قانونی آیین دادرسی کیفری رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری بازداشت و نیز مشمول صدور قرار نظارت قضائی مربوط به ماده 247 قانون آیین دادرسی کیفری شده اند.

همچنین سازمان بازرسی کل کشور هم به موضوع عملکرد شهرداری کرمانشاه در موضوع خراب کردن خانه خانم پناهی و درگذشت وی ورود نموده است و نتیجه تحقیقات و گزارشش را اعلام می نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "بازداشت رییس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در پی مرگ آسیه پناهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت رییس و قائم مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در پی مرگ آسیه پناهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید