این اقدام احتمال حمله قلبی دوم را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ فروش، بر اساس تحقیقات تازه، فعالیت بدنی در میانسالی و قبل از حمله قلبی ممکن است خطر ابتلا به حمله قلبی دوم را کاهش دهد.

این اقدام احتمال حمله قلبی دوم را کاهش می دهد

به گزارش مهر به نقل از مدیسن نت، دانشمندان مدت هاست می دانند که فعالیت بدنی منظم به پیشگیری از سکته مغزی، حملات قلبی و سایر اشکال بیماری های قلبی عروقی یاری می نماید.

محققان این مطالعه، داده های 1115 بزرگسال را که بین اواسط دهه 1990 تا خاتمه سال 2018 دچار حمله قلبی شده بودند، آنالیز کردند. میانگین سنی آن ها در زمان حمله قلبی 73 سال بود.

سپس محققان مقدار ورزش را در دو مقطع زمانی در سال های قبل از حمله قلبی آنالیز کردند. با استفاده از پرسشنامه ای که شامل ورزش، فعالیت های اوقات فراغت و فعالیت بدنی مرتبط با کار مانند کار های خانه بود، شرکت کنندگان نمره کل را دریافت کردند.

پس از یک پیگیری میانه دو ساله، افرادی که دارای بالاترین نمره از لحاظ فعالیت بدنی بودند، 34 درصد کمتر در معرض خطر حمله قلبی دوم در مقایسه با گروهی که کمترین فعالیت را داشتند، بودند.

داشتن سابقه فعالیت بدنی بالا به ویژه در سال اول پس از حمله قلبی مفید بود، زمانی که خطر ابتلاء به حمله قلبی دیگر 63 درصد کمتر از افرادی بود که در گروه کم تحرک بودند. بعلاوه در اولین سال پس از حمله قلبی، خطر مرگ به هر علتی در گروه فعال تر در مقایسه با گروه کم تحرک، 39 درصد کمتر بود.

یجین موک، محقق ارشد این مطالعه از دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز مریلند، گفت: مطالعه ما شواهد بیشتری برای ارزش حفظ مقدار بالای فعالیت بدنی در میانسالی قبل از حمله قلبی ارائه می نماید که می تواند به پیش آگهی بهتر بعد از آن یاری کند.

وی در ادامه تاکید نمود: پیغام ما این است که فقط بدن خود را حرکت دهید و تحرک داشته باشید. فعالیت بیشتر خوب است، اما حتی کمی فعالیت بدنی برای مدیریت خطر بیماری قلبی عروقی مهم است.

دستورالعمل های محققان در خصوص فعالیت بدنی، به بزرگسالان توصیه می نماید که حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت هوازی با شدت میانه، 75 دقیقه در هفته فعالیت هوازی شدید یا ترکیبی از هر دو داشته باشند. ورزش های تقویت کننده عضلات حداقل دو روز در هفته نیز توصیه می گردد.

منبع: فرارو

به "این اقدام احتمال حمله قلبی دوم را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این اقدام احتمال حمله قلبی دوم را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید