امام: عقلمان ائتلاف با رقیب برای رقابت را تایید نکرده است

به گزارش وبلاگ فروش، یک عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت:فلسفه وجودی ما در این شورا و خصوصا در انتخابات است اما اینکه اگر کاندیدا نداشته باشیم قرار باشد با قراردادن کاندیداهای دیگران (جریان رقیب) در لیست اصلاحات با خودشان رقابت کنیم تا امروز عقلمان تائید نکرده است.

امام: عقلمان ائتلاف با رقیب برای رقابت را تایید نکرده است

به گزارش وبلاگ فروش، جواد امام در دومین نشست شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان با رابطان استانی با بیان اینکه، اعتماد به جریان های سیاسی کمرنگ شده است اظهار کرد: اصلاح طلبان خیلی در دولت نقشی نداشتند و اعتمادی بود که مانند مردم به دولت کردند.

رئیس کارگروه استانهای شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان تاکید کرد: از اقدام خود پشیمان نیستیم اما متناسب با آن اعتماد و اقبالی که از سوی مردم و اصلاح طلبان وجود داشت، دستاوردی حاصل نشده است.

وی ادامه داد: یکی از بحث های جدی و اعتراضاتی که امروز اتفاق می افتد در خصوص عملکرد هیات های اجرایی است .

وی افزود: در قوانین جاری کشور پیش بینی شده بود فرمانداران از طریق دعوت از معتمدین مردم نسبت به تشکیل هیات اجرایی اقدام کنند.

امام در ادامه مدعی شد: این دوره هم اتفاقی که افتاد این بود که یکی از وزاری دولت در نشست سراسری هیئت های نظارت صحه بر رویه غیر قانونی احراز صلاحیت میگذارد. اگر همه افراد را براساس قانون رد کنند، کسی نمی تواند اعتراض کند. در این دوره هیات های اجرایی به مواردی پرداختند که بیش از آن چیزی بوده که هیات های نظارت در دوره های قبل به آن می پرداختند .

وی افزود: در قوانینی که هیئت های اجرایی بر اساس آن می بایست نسبت به بررسی صلاحیت ها اقدام کنند چیزی بنام احراز صلاحیت ندارم ولیکن اظهار نظرهایی مبنی بر عدم احراز توسط هیئت های اجرای جای تعجب وشگفتی این دوره است !؟ امیدواریم با رایزنی هایی که آقای دکتر عارف دارند، هم باتوجه به ریاست شورا، مسئولیت شان در مجلس و جایگاه مورد اعتمادی که در نظام دارند، بتوانند گامی در جهت تجدیدنظر نسبت به اقداماتی که هیئت های اجرایی انجام داده اند بردارند تا مُر قانون اجرایی شود.

وی با اشاره به طرح سرا گفت: باتوجه به محدودیت زمانی که وجود دارد دوستان هرچه سریعتر اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی را برای ثبت نام در سامانه به کارگروه استانها ارسال کنند.

امام درباره شاخصه های کاندیداها مطرح نمود: درست است که شاخصه ها از سوی شورای عالی سیاست گذاری مطرح می شود اما تصمیم گیری برعهده خود استان ها است و با تاکیدی که آقای دکتر عارف و شورای سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی داشتند، ما در استان ها برای کاندیدا تصمیم نمی گیریم.

امام در پایان گفت :فلسفه وجودی ما در این شورا و خصوصا در انتخابات است اما اینکه اگر کاندید ای نداشته باشیم قرار باشد با قراردادن کاندیداهای دیگران (جریان رقیب) در لیست اصلاحات با خودشان رقابت نمائیم تا امروز عقلمان تائید نکرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "امام: عقلمان ائتلاف با رقیب برای رقابت را تایید نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امام: عقلمان ائتلاف با رقیب برای رقابت را تایید نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید