امامزاده قاسم (ع) در یک قاب تاریخی ، تصویر کمتر دیده شده از بقعه امامزاده در دهه 40

به گزارش وبلاگ فروش، باورش سخت است، اما آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) در شمال تهران که اکنون با برج ها و آپارتمان ها محاصره شده است، روزگاری در میان انبوه درختان قرار داشت و کوچه باغ های باصفای یک آبادی خوش آب و هوا به مرقد مقدس این امامزاده منتهی می شد.

امامزاده قاسم (ع) در یک قاب تاریخی ، تصویر کمتر دیده شده از بقعه امامزاده در دهه 40

به گزارش همشهری آنلاین، قدمت بقعه امامزاده قاسم (ع) در محله امامزاده قاسم (ع)، شمیران به دوره صفویان می رسد. محله ای که در گذشته روستایی بود بسیار باصفا و اهالی شمیران به آن دزج علیا یا همان دژ علیا می گفتند، چون در شمالی ترین و مرتفع ترین بخش این محدوده و در نقطه مقابل محله دزاشیب دزج سفلی قرار داشت.

پس از ورود امامزاده قاسم (ع) از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) به این آبادی و و خاکسپاری پیکر مطهر ایشان در دل روستا بود که این محله میان اهالی به محله امامزاده قاسم (ع) معروف شد. این تصویر تاریخی و بسیار کمیاب، نمایی از آستان مقدس این امامزاده را نشان می دهد که در میان انبوهی از درختان، خانه ها و کوچه هایی با دیوار های خشت و گلی آرام گرفته است. آستان مقدس این امامزاده اکنون در میان برج ها و آپارتمان ها واقع شده است و تماشای این تصویر زیبا موسفیدان محله را با خود به 60 سال پیش یعنی زمان ثبت این تصویر می برد.

منبع: فرارو

به "امامزاده قاسم (ع) در یک قاب تاریخی ، تصویر کمتر دیده شده از بقعه امامزاده در دهه 40" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امامزاده قاسم (ع) در یک قاب تاریخی ، تصویر کمتر دیده شده از بقعه امامزاده در دهه 40"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید