اعلام مجدد شرایط شورش در پورتلند

به گزارش وبلاگ فروش، بعد از حدود سه ماه برگزاری اعتراضات در شهر پورتلند آمریکا، این اعتراضات باز هم به خشونت کشیده شد و در جریان آن پلیس اعلام شرایط شورش کرد.

اعلام مجدد شرایط شورش در پورتلند

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، اعتراضات شهر پورتلند آمریکا بعد از حدود سه ماه پیاپی همچنان ادامه دارد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بامداد دوشنبه (یکشنبه شب به وقت محلی) در جریان این اعتراضات بعد از اینکه معترضان به سمت نیرو های پلیس پورتلند سنگ و بطری آب پرتاب کردند و نور لیزر انداختند، پلیس اعلام شرایط شورش کرد.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، شهر پورتلند، یکشنبه، هشتاد و هشتمین شب از اعتراضات را مشاهده کرد.

شنبه شب نیز بعد از اینکه یک گروه 250 نفره از معترضان که تلاش داشتند وارد یک ساختمان دولتی در شهر پورتلند شوند، پلیس این شهر اعلام شرایط شورش کرد.

پلیس در جریان این اعتراضات روز شنبه 14 نفر را دستگیر کرد.

این اعتراضات در حالی همچنان ادامه دارند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا چند هفته ای است درباره آن اظهارنظری نکرده است.

اما از سوی دیگر باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا در مراسم کنوانسیون ملی حزب دموکرات ها معترضان پورتلند را مسالمت آمیز توصیف کرد.

از بیست و پنجم ماه مه، در پی کشته شدن یک سیاهپوست آمریکایی به نام جورج فلوید، اعتراضات در شهر پورتلند و دیگر شهر های آمریکا شکل گرفت.

این در حالی بود که اعتراضات شهر پورتلند به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای سرکوب معترضان شدت گرفت.

در نهایت انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان ها را ترک کنند، اما ترامپ تهدید کرد در صورتی که مقامات محلی نتوانند به این اعتراضات سرانجام دهند، بار دیگر مأموران فدرال را به خیابان های این شهر گسیل خواهد کرد

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعلام مجدد شرایط شورش در پورتلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام مجدد شرایط شورش در پورتلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید