ارگان کارگزاران: اصلاح طلبان به کارنامه خودشان باختند

به گزارش وبلاگ فروش، سردبیر روزنامه حزبی کارگزاران توضیح داد: ما اصلاح طلبان نه به اصولگرایان بلکه به کارنامه خود می بازیم.

ارگان کارگزاران: اصلاح طلبان به کارنامه خودشان باختند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ فروش، محمد قوچانی در روزنامه سازندگی نوشت: هفته گذشته برای من و همفکرانم هفته متفاوتی بود. روز هایی که این سخن سعدی ذکرم بود: به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل، و گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم که شکست از انفعال بهتر است، که انسان به مبارزه زنده است و از همین رو هفته هیجان انگیزی را سپری کردیم چه در روزنامه (که می گفتند دوران روزنامه نگاری خاتمه یافته است)، چه در حزب (که می گفتند دیگر هویتی ندارد) این گونه بود که در اوج ناامیدی، از امید گفتیم و بیش از پیروزی سیاسی در فکر احیای برند سازندگی و بازگشت به گفتمان توسعه بودیم که با بیانیه، شعار ها و حتی نام فهرست یاران هاشمی اندکی از انحلال در دوقطبی نادرست حاکمیت/ اپوزیسیون رهایی یافتیم.

برای شخص من از اول روشن بود که در این نبرد نابرابر با یاران ناموافق و حریفان سازمان یافته و بی فرصتی برای مصاحبه با بدنه به حق معترض اصلاحات و ملت خشمگین و فسرده از کارنامه ناکام ما و ناامید از امید، چشم اندازی از پیروزی متصور نیست. سقف پیروزی ما به پنجاه کرسی هم نمی رسد. هرچند هنوز ناامید نیستم و ممکن است دستی از آستین خلق برآید و کاری کند.

دوستان عیب جو که در اوج رادیکالیسم قهر و طعنه و تحقیر پیشه نموده بودند و حریف اصول گرا هم اول ما را جدی نگرفت، اما از وسط هفته که دید له و علیه یاران هاشمی و کارگزاران سازندگی بیش از هر نام و نشان انتخاباتی مصاحبه می گردد، در حمله به کارگزاران تردید نکرد و صلای وحدت سر داد و به زور قالیباف و پایداری را آشتی داد و این نشان داد که ما به هدف خود برای شکستن انحصارطلبی راست و چپ پیروز شده ایم حتی اگر در قهر راهنمایی شده بدنه اصلاحات، حریف برنده بازی گردد.

ما از اصولگرایان شکست نمی خوریم، ما به خود می بازیم. به کارنامه امید و به قهر مشارکت، اما چه نسبتاً توفیق یابیم چه مطلقاً شکست بخوریم، این تازه شروع داستان است برای بازسازی جبهه اصلاحات که دیگر نمی تواند در میانه بوروکرات های راست و رادیکال های چپ له گردد. باید شورای عالی اصلاحات که نتوانست تنها وظیفه خود را انجام دهد بازسازی گردد. دوران مدیریت عارف ان خاتمه یابد و تکلیف احزابی که بدل و بدیل و سایه احزاب دیگرند، روشن گردد و در تبارشناسی و گفتمان و راهبرد اصلاحات با دوستان چپ مصاحبه های راهبردی انجام گردد و از خود (حتی کارگزاران) انتقاد گردد، باید از نو عالمی ساخت و آدمی و جبهه ای. اصلاحات ملک شخصی نیست که هر وقت بخواهند درش را بگشایند یا ببندند. اصلاحات زنده است حتی اگر اصلاح طلبان شکست بخورند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ارگان کارگزاران: اصلاح طلبان به کارنامه خودشان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارگان کارگزاران: اصلاح طلبان به کارنامه خودشان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید