آیا خوردن برف بی خطر است؟

به گزارش وبلاگ فروش، ارتفاعات جوی، زباله دانی ضایعات گازی زمین است. حال منطقی است برفی که از آسمان می بارد را خورد؟ محققان چه می گویند؟ با خبرنگاران همراه باشید.

آیا خوردن برف بی خطر است؟

ماده ای سفید، سرد و پولک مانند درحال ریزش از آسمان است. آیا باید آن را خورد؟ شاید، شاید هم نه.

قطعا دفاعیاتی برای خوردن برف وجود دارد. رومی ها به عنوان دسر مقداری عسل روی برف می ریختند. مدل امروزی این دسر، دستور ساده ای برای بستنی برفی (برف + خامه + شکر) است که از سوی دانشگاه میسوری ارائه شده و هرگونه نگرانی در خصوص مضر بودن خوردن برف را کنار می زند. گاهی افرادی هم دیده می شوند که در زمان ریزش برف کوشش می نمایند پولک های برف را با زبانشان بگیرند.

کسانی که تمایل به خوردن برف دارند، می گویند که مواظب هستند تا برف را قبل از برخورد با زمین بگیرند. یا اینکه در پی زمینی پر از برف سفید دست نخورده می گردند، تا برفی به دست آورند که تمیز باشد. مطالعات نو نشان می دهد که به علت آلودگی های جوی موجود در شهرهای بزرگ و به خصوص صنعتی، برفی که هنوز به زمین نرسیده، به همان مقدار برف روی زمین آلوده است.

در ماه آخر سال 2015 تحقیقی در زمینه علوم محیط زیست به وسیله محققین دانشگاه مک گیل منتشر شد مبنی بر اینکه پولک برف تازه، دوز بالایی از آلاینده های خودروها را حتی بیشتر از آب متبلور داراست. پیش تر از آن دو تحقیق در مجله جئوگرافی لترز به وسیله محققان دانشگاه واشنگتن منتشر شده است، که طیفی از برف های دست نخورده را از سرتاسر آمریکا و کانادا را مورد آنالیز قرار داد. محققین متوجه شدند که این برف ها دارای سطوح گوناگونی از دوده ذغال سنگ و خاک اند، حتی نمونه هایی که بسیار دور از شهرها برداشته شده بودند.

پس خوردن برف برای لذت اصلا شبیه یک داستان ایده آل نیست، اما خوردن برف برای زنده ماندن چطور؟ حتی اگر آب در دسترس نبود، شاید هنوز خوردن مستقیم برف گزینه مناسبی نباشد چراکه می تواند دمای بدن را کاهش دهد و آب بدن را از بین ببرد، و اگر زیاد خورده گردد باعث یخ زدگی لب ها می گردد. راهنمای زنده ماندن ارتش ایالات متحده پیشنهاد می دهد:

شاید بتوان بالاجبار مقداری خورد، اما (حتی در برف نسبتا دست نخورده قطب شمال) قبل از خوردن برای ذوب آن کوشش کنید یا حتی بهتر است راهی پیدا کنید و آن را بجوشانید سپس اجازه دهید دمایش برای مصرف کاهش پیدا کند.

خب، باید برف خورد؟ پاسخ ما خیر است، اگرچه مجبور شوید و برای لذت بردن هم شاید یک یا دو پولک بر زبان صدمه ای نزند.

منبع: کجارو / gizmodo

به "آیا خوردن برف بی خطر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا خوردن برف بی خطر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید