آگهی استخدام در مایکروسافت، غول فناوری در پی متخصص انرژی هسته ای است!

به گزارش وبلاگ فروش، دیجیاتو نوشت: مایکروسافت در پی استخدام یک مدیر برای فعالیت در حوزه انرژی به ویژه انرژی هسته ای با رآکتورهای کوچک ماژولار است.

آگهی استخدام در مایکروسافت، غول فناوری در پی متخصص انرژی هسته ای است!

براساس فهرست استخدام نو مایکروسافت، این شرکت در پی یک متخصص انرژی هسته ای برای راهنمایی رویکرد انرژی نو خود است. این سمت شغلی که مدیر برنامه اصلی فناوری هسته ای نام دارد، به مایکروسافت در توسعه و اجرای استراتژی انرژی نو آن با موضوع فناوری SMR (رآکتورهای هسته ای کوچک ماژولار) و دیگر رآکتورهای هسته ای یاری می نماید.

  • جنگنده ای که خرج سنگینی روی دست بن سلمان می گذارد/ عکس

  • ارتباط اسرارآمیز زمین و ماه که از آن بی خبرید!

در توضیحات مربوط به این شغل، گفته ای از مدیرعامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، وجود دارد که می گوید موج بزرگ بعدی رایانش درحال متولدشدن است و رایانش ابری و مدل های هوش مصنوعی به عنوان پلتفرم های غالب درحال ظهور هستند.

به نظر می رسد مایکروسافت می خواهد امکان ساخت تأسیسات تأمین انرژی اختصاصی را آنالیز کند و برای این هدف به سراغ طراحی SMR می رود.

مایکروسافت می خواهد از انرژی هسته ای استفاده کند

کارمند نو مایکروسافت مسئول ارزیابی فنی برای ادغام SMR و دیگر رآکتورهای کوچک درون دیتاسنترهای کلود کنونی این شرکت است. فرد مدنظر مایکروسافت باید تجربه قبلی در صنعت انرژی داشته و بعلاوه درک عمیقی از فناوری های هسته ای و موارد مربوط به رگولاتوری داشته باشد. مدیر مدنظر ردموندی ها باید بتواند با سایر گروه ها برای دستیابی به اهداف مشترک همکاری کند.

رآکتورهای هسته ای کوچک و سایر رآکتورهای نسل بعدی همچنان در فاز نمونه اولیه قرار دارند و چندین دستگاه مختلف در 19 کشور درحال توسعه هستند. یکی از هواداران انرژی هسته ای، بیل گیتس، هم بنیان گذار مایکروسافت، به وسیله شرکت TerraPower است. البته سخنگوی TerraPower می گوید برای طراحی و فروش رآکتورها هیچ توافقنامه ای با مایکروسافت امضا نکرده است.

این اولین باری نیست که مایکروسافت برای دیتاسنترهای خود به سراغ منابع انرژی متفاوتی می رود. برای مثال، مایکروسافت طی قراردادی با شرکت Helion Energy، در سال 2028 بخشی از برق موردنیازش را از ژنراتور همجوشی هسته ای تأمین خواهد نمود. ژنراتور این شرکت حداقل 50 مگاوات انرژی فراوری می نماید که اگرچه چندان زیاد نیست، اما بازهم از بعضی مزارع بادی بیشتر است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "آگهی استخدام در مایکروسافت، غول فناوری در پی متخصص انرژی هسته ای است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آگهی استخدام در مایکروسافت، غول فناوری در پی متخصص انرژی هسته ای است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید