30درصد کوه بی بی شهربانو به دلیل معدنکاری تخریب شده است

به گزارش وبلاگ فروش، تهران (پانا) - سید آرش حسینی میلانی در رشته توییتی درباره الزام شهرداری به پیگیری ثبت میراث طبیعی کوه بی بی شهربانو نوشت تهران ظرفیت های مختلفی دارد که بخشی از آن، ظرفیت های طبیعی ارزشمندی مانند باغات، روددره ها و کوهستان ها هستند که میراث شهر محسوب می شوند و هرچه سریع تر باید سازوکاری برای حفظ آنها فراهم شود.

30درصد کوه بی بی شهربانو به دلیل معدنکاری تخریب شده است

متاسفانه این میراث در چند دهه گذشته مورد غفلت قرار گرفته و توسعه بی و حد شهر و نگاه توسعه محور مبتنی بر بتن و ساخت وساز موجب شده به بخش هایی از این میراث لطمات جدی و غیرقابل جبرانی وارد شود.

شورای پنجم از ابتدای آغاز به کار همت خود را بر حفظ میراث های طبیعی قرار داد. لغو مصوبه برج باغ، تاکید بر احیای روددره ها و ثبت میراث طبیعی توچال از جمله این اقدامات است. امروز هم در صحن شورا طرح الزام شهرداری به پیگیری ثبت میراث طبیعی کوه بی بی شهربانو به تصویب اعضا رسید.

متاسفانه 30درصد کوه بی بی شهربانو به دلیل معدنکاری و دست اندازی های انسانی تخریب شده و علیرغم نطق و تذکراتی که داده ام، این فرایند ادامه دارد. طرح ثبت میراث طبیعی کوه بی بی شهربانو می تواند سازوکاری قانونی برای ممانعت از توسعه صنایع و برداشت از این کوه باستانی و ارزشمند باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "30درصد کوه بی بی شهربانو به دلیل معدنکاری تخریب شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30درصد کوه بی بی شهربانو به دلیل معدنکاری تخریب شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید