چنگ انداختن ترکیه بر نفت اقلیم به مدت 50 سال قابل پذیرش نیست

به گزارش وبلاگ فروش به نقل از بغداد الیوم، عدی شعلان عضو ائتلاف فتح و نماینده مجلس عراق گفت که احزاب سیاسی شیعی و سایر احزاب عراق نمی توانند ببینند که نفت اقلیم کردستان عراق برای 50 سال در اختیار ترکیه باشد.

چنگ انداختن ترکیه بر نفت اقلیم به مدت 50 سال قابل پذیرش نیست

وی ادامه داد که هیچ یک از احزاب ملی عراق در رابطه با این موضوع سکوت نمی کنند و کنندگان در پی تحقیق و جمع آوری اطلاعات رسمی درباره توافقات نفتی دولت اقلیم با ترکیه هستند.

شعلان همچنین از درخواست گروهی از کنندگان مجلس از جناح های سیاسی مختلف، مبنی بر فراخواندن شادمان بارزانی نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق به بغداد و ارائه توضیحات در این زمینه خبر داد.

از سوی دیگر دابان محمد عضو مجلس اقلیم کردستان عراق امروز سه شنبه گفت: ترکیه تصمیم گیرنده نهایی درباره نفت اقلیم است و مجلس اقلیم کوچکترین نقشی در این زمینه ندارد. ترکیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور آن در درجه اول سرنوشت نهایی نفت اقلیم را تعیین می کنند.

وی افزود: برای هر گفتگویی میان اقلیم و بغداد، رئیس و نخست وزیر اقلیم کردستان عراق به آنکارا و استانبول می فرایند. اشخاص مطلع از توافق 50 ساله با ترکیه از تعداد انگشتان دست فراتر نمی فرایند. مجلس اقلیم کوچکترین نقشی در موضوع نفت ندارد و اگر هم نقشی داشته باشد کسی به آن گوش نمی دهد و عمل نمی کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چنگ انداختن ترکیه بر نفت اقلیم به مدت 50 سال قابل پذیرش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چنگ انداختن ترکیه بر نفت اقلیم به مدت 50 سال قابل پذیرش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید