اردوغان، سوریه و متحدانش را تهدید کرد

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس جمهور ترکیه با متهم کردن ارتش سوریه به حمله به غیرنظامیان در ادلب، ایران و روسیه را نیز در این موضوع شریک دانست و دمشق و متحدانش را تهدید کرد.

اردوغان، سوریه و متحدانش را تهدید کرد

به گزارش مانیتورینگ گروه بین الملل وبلاگ فروش، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) با تکرار تهدیدها علیه دولت سوریه، گفت در حملات اخیر ارتش سوریه به نیروهای ترکیه ای 14 نظامی کشته و 45 نفر زخمی شدند.

اردوغان طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه در آنکارا مدعی شد: ارتش سوریه با یاری نیروهای روس و نیروهای مورد حمایت ایران، به حمله علیه غیرنظامیان ادامه می دهند.

وی با ادعای اینکه دولت سوریه میخواهد با حمله به غیرنظامیان در ادلب، آنها را به سمت مرزهای ترکیه سوق دهد، اضافه نمود: تا راحت تر این منطقه (ادلب) را تصرف کند... ولی ما مصمم هستیم تا نیروهای رژیم [سوریه] را به حدود توافق شده در قرارداد سوچی عقب برانیم.

رئیس جمهور ترکیه خاتمه ماه میلادی جاری (فوریه) را حداکثر زمان عقب راندن نیروهای دولت سوریه از منطقه ادلب اعلام نموده و مدعی شد: ما دیگر هیچ حمله یا اقدام تحریک آمیزی را از سوی هیچکسی تحمل نمی کنیم، که شامل گروه های معارض که بهانه حملات رژیم هستند، نیز می گردد.

اردوغان با هشدار درباره هرگونه حمله یا عملیاتی علیه نیروهای ترکیه ای در ادلب، تهدید کرد: اگر نیروهای ما در پست های دیدبانی یا هرجای دیگری در سوریه کوچکترین آسیبی ببینند، ما نیروهای رژیم [سوریه] را هرجایی که باشند، بدون پایبندی به توافق سوچی هدف می گیریم.

وی با ادعای اینکه جنگنده های مهاجم به غیرنظامیان در ادلب دیگر آزادانه در سوریه پرواز نخواهند کرد، گفت: ترکیه دیگر به جای دادن وعده های عملی نشده، بر اساس واقعیت های میدانی عمل خواهد نمود و ما هرکاری احتیاج باشد برای عقب راندن رژیم [سوریه] به پشت خطوط پست های دیدبانی در ادلب انجام می دهیم.

رئیس جمهور ترکیه با ادعای اینکه ترکیه وظیفه دارد از معارضان سوری در ادلب حمایت کند، گفت: مبارزه برای مردم سوریه، مبارزه برای 83 میلیون مردم ترکیه است.

اردوغان با بیان اینکه اجازه نمی دهد تهدیدات در مرزهای جنوبی این کشور وجود داشته باشد، گفت آنکارا با هر چیزی که دارد از معارضان سوری برای مبارزه با دولت دمشق حمایت می نماید.

وی در ادامه ادعاهای خود، در تهدیدی دوپهلو، هشدار داد: اگر خون سربازان ما ریخته گردد، مهم نیست چه کسی پشت آن است، یا چقدر فکر می نماید که قدرتمند است، من صراحتاً [به آنها] می گویم، شما امن نخواهید بود.

تهدیدهای ترکیه در حالی است که ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه چند روز پیش با انتشار بیانیه ای اطلاع داد در ادامه پیشروی ها ضد تروریست ها در استان ادلب، بیش از 600 کیلومتر مربع را در این منطقه و حلب آزاد نموده و کنترل ده ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست گرفته اند.

پیش از این نیز حلوسی آکار وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه آنکارا نقشه های جایگزینی برای شرایط ادلب دارد، تهدید کرد اگر به هشدارهای ترکیه در قبال عملیات ارتش سوریه در این استان بی توجهی گردد، آن نقشه های جایگزین را اجرا می نمایند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "اردوغان، سوریه و متحدانش را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان، سوریه و متحدانش را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید