چرا مرغ باز هم گران شد؟

به گزارش وبلاگ فروش، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از افزایش قیمت موقتی مرغ گرم بر اثر افزایش تقاضا و کاهش عرضه خبر داد و گفت: در حال حاضر افزایش قیمت مرغ جای نگرانی ندارد زیرا این افزایش قیمت ناشی از عوامل مختلفی از جمله کاهش جوجه ریزی در گذشته، فعال شدن مجدد تالارها و افزایش چشمگیر تقاضا با توجه به مناسبات مختلف بوده است.

چرا مرغ باز هم گران شد؟

محمدمهدی یعقوب زاده در گفت وگو با وبلاگ فروش در خصوص افزایش قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: افزایش قیمت کنونی مرغ ناشی از کاهش جوجه ریزی در چند وقت اخیر است. در حال حاضر این افزایش قیمت مرغ گرم کاملا موقتی است. از 2 هفته آینده با وارد شدن مرغ منجمد، به ازای هر کیلو 25 هزار تومان به بازار، شاهد کاهش قیمت مرغ خواهیم بود.

وی اضافه نمود: در حال حاضر میزان توزیع مرغ گرم روزانه در سطح استان 520 تن است.

تا 2 هفته آینده روزانه صد تن مرغ منجمد وارد بازار خواهد شد

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به کاهش جوجه ریزی های اخیر در استان بیان نمود: کمبود مرغ برای عرضه یک مساله قابل پیش بینی بود. از همین رو ما برای حل این مساله اقدام به توزیع مرغ منجمد در بازار کردیم اما متاسفانه مراکزی که برای عرضه مرغ منجمد نقش مهمی دارد، همکاری لازم را با سازمان ندارند. با این حال تا 2 هفته آینده روزانه 100 تن مرغ منجمد وارد بازار خواهد شد. به شهروندان پیشنهاد می کنیم در دورانی که قیمت مرغ به شکل موقتی افزایش یافته، تنها به میزان نیاز اصلی و روزانه خود مرغ خرید کنند و مازاد بر نیاز خود مرغ را خریداری نکنند. از مهر ماه تا کنون در سطح استان بیش از هفت میلیون جوجه ریزی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چرا مرغ باز هم گران شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مرغ باز هم گران شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید