ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور

به گزارش وبلاگ فروش، کارشناس هواشناسی گفت:در روز های چهارشنبه و پنجشنبه با فعالیت سامانه بارشی جدید در تهران، کرمانشاه و سایر مناطق کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار ، با بیان اینکه امشب در قالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، گفت: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور در بعضی نقاط استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام ،زنجان، همدان مرکزی، قزوین ،البرز و تهران شاهد رعد و برق خواهیم بود.

او ادامه داد: همچنین فردا استان های سمنان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان و جنوب استان های اردبیل و آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف پیش بینی می گردد.

کارشناس هواشناسی توضیح داد: روز آدینه در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و روز شنبه در نوار شمالی کشور بارش باران خواهیم داشت.

ضیائیان با بیان اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب غرب کشور احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد، یادآور شد : روز پنجشنبه وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی خزر ،اردبیل و افزایش دما در این مناطق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی خواهیم داشت .

او با بیان اینکه این افزایش دما روزهای آدینه و شنبه در شمال شرق پیش بینی می گردد، اعلام کرد : در روز سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش دما در استان های ساحلی خزر و دامنه های جنوبی البرز مرکزی رخ خواهد داد.

او با بیان اینکه دریای خزر سرانجام هفته و روز شنبه مواج است، گفت : امشب آب های خلیج فارس مواج است.

ضیائیان درباره آب و هوای استان تهران گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر رگبار باران و وزش باد است و بیشترین دمای تهران 20 و کمترین آن 14 درجه خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید از فردا به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید