هشدار وقوع طوفان در 5 استان ، این 8 استان منتظر سیل باشند ، یک مخاطره جوی در کمین تهرانی ها

به گزارش وبلاگ فروش، سازمان هواشناسی درخصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل برای 8 استان و بعلاوه وزش باد شدید در 5 استان هشدار نارنجی صادر کرد.

هشدار وقوع طوفان در 5 استان ، این 8 استان منتظر سیل باشند ، یک مخاطره جوی در کمین تهرانی ها

به گزارش وبلاگ فروش، سازمان هواشناسی با تاکید بر تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری های محلی و صدور هشدار نارنجی، از رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید، در نقاط مستعد گردوخاک و در بعضی نواحی تگرگ اطلاع داد.

بر این اساس، امروز (شنبه) اردبیل و شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، فردا (یکشنبه) آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران و دوشنبه نیمه شرقی آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، شمال خراسان رضوی، اردبیل و خراسان شمالی درگیر تشدید فعالیت سامانه بارشی خواهند شد.

  • بارش 24 ساعته باران در 8 استان | بخشی از تهران بارانی می گردد | وزش باد و شدید و خیزش گرد و خاک در 2 روز آینده

بر اثر این مخاطره جوی لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی و مستعد سقوط سنگ در منطقه ها یاددشده محتمل خواهد بود.

این سازمان مواردزیر را توصیه کرد:

عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آبروها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی

وزش باد شدید

سازمان هواشناسی بعلاوه از وزش باد شدید در روز یکشنبه (فردا) در استان های تهران، سمنان، اصفهان، خراسان شمالی و قم اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره جوی، در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهنسال در منطقه ها یادشده محتمل خواهد بود.

این سازمان مواردزیر را توصیه کرد:

احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی، احتیاط در فعالیت های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهن سال و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع، بویژه در بعدازظهر و استفاده از قیم برای نهال ها

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار وقوع طوفان در 5 استان ، این 8 استان منتظر سیل باشند ، یک مخاطره جوی در کمین تهرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وقوع طوفان در 5 استان ، این 8 استان منتظر سیل باشند ، یک مخاطره جوی در کمین تهرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید